Beşiktaş'ın yeni koçu Yağızer Uluğ

Beşiktaş'ın yeni koçu Yağızer Uluğ
Beşiktaş'ın yeni koçu Yağızer Uluğ
Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı'nda sürpriz bir antrenör değişikliği yaşandı. Siyah-beyazlı takım, Fin koç Henrik Dettmann'ın sözleşmesini feshedereken, Galatasaray'da Ergin Ataman'ın yardımcılığını yapan Yağızer Uluğ'u transfer etti.

Beşiktaş Sompo Japan’da koç Henrik Dettmann’la yollar ayrıldı. Fin koçtan boşalan koltuğa ise Galatasaray ’da Ergin Ataman’ın yardımcılığını yapan Yağızer Uluğ getirildi.

Hürriyet 'in haberine göre; geçtiğimiz sezon Ahmet Kandemir’le yolların ayrılmasının ardından göreve gelen Dettmann (altta) Beşiktaş’ı play-off’lara dahi taşıyamamıştı.

Bu sezon ligde Pınar Karşıyaka ve Yeşilgiresun mağlubiyetleriyle başlayan siyah beyazlılar bu hafta ise Türk Telekom’u Ankara ’da 79-65 yense de bu galibiyet ayrılığı önleyemedi.

Bu sezon Eurocup’ta da ağır bir yenilgi aldı. Kupanın açılış maçında Rytas’ı Litvanya’da 91-87 ile geçen Beşiktaş sahasında ağırladığı Rus Saratov Avodor karşısında 103-79’luk hezimetle ayrılmıştı.

Beşiktaş'ın yeni başantrenörü Yağızer Uluğ, siyah beyazlı takımda geçen sezon Basketbol Genel Direktörü olarak görev yapan Yiğiter Uluğ'un kardeşi...