Beşiktaş'ın yeni stadının adı Vodafone Arena olacak

Beşiktaş'ın yeni stadının adı Vodafone Arena olacak
Beşiktaş'ın yeni stadının adı Vodafone Arena olacak
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yeni stadın adının Vodafone Arena olacağını açıkladı.

Radikal/ İstanbul -  Beşiktaş BJK AS Başkanı Fikret Orman iftarda gazetelerin ekonomi müdürleriyle biraraya geldi. Orman, Beşiktaş'ın yeni stadının ismi konusunda ilk tercihlerinin Vodafone Arena olduğunu söyledi.

ANLAŞMA HAFTAYA İMZALANACAK

Fikret Orman Beşiktaş- Vodafone anlaşmasının haftaya imzalanacağını da vurguladı. Spor tarihinin en büyük anlaşmalarından birini imzalayacaklarını anlatan Orman, anlaşma imzalanır imzalanmaz stadın adının da değiştirileceğini belirtti.

KONSER İÇİN İNŞAAT DURDU

Orman, stad inşatının ise Cuma günü yapılacak konser nedeniyle durduğunu, inşaatın ertelenmesinin sözkonusu olmadığnı dile getirdi. Yeni stadlarının gelirinin rakiplerinin satd gelirlerinden daha fazla olmasını beklediklerini anlatan Orman, yüzde 30'luk bir artış beklediklerini söyledi.

GELİRİ YÜZDE 100 ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ

Fikret Orman, göreve geldiklerinden bugüne dek kulübün gelirlerinde 140 milyon TL'lik artış yaşandığına dikkat çekti, yeni sezonda ise hedeflerinin yüzde 100 gelir artırmayı hedeflediklerini anlattı.

BORÇLAR İKİ YIL SONRA 200 MİLYONA İNER

Beşiktaş'ın borçlarına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Orman "Beşiktaş'ın nakitleri ve borç stoku arasında uçurum yok. Geldiğimizde borç 585 milyon liraydı bunu bir sene üç ayda 480 milyon liraya indirdik. Sermaye artırımıyla 77 milyon lira gelir sağladık. Borçlarımız bir sene sonra 380, iki sene sonra 200 milyon liraya iner. Yeni stat için 80 milyon lira borçlanacağız" diye konuştu.

TRANSFERE 9 MİLYON EURO HARCADIK
Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Orman şöyle konuştu:

"Bugün iki transfer bitti. Bir veya maç sonu bir transfer daha yapabiliriz. 8 transfere 9 milyon Euro harcadık. Gelen her oyuncu yıldız oyuncudur. Türkiye 'nin en iyi sol bekleri bizde ama çapraz bağ sıkıntısı var, orada bir transfer olabilir. Ersan'a gelecek teklif 6 milyon Euro'dan başlar, böyle bir şey olmazsa satmayız."