'Beşiktaşlı Quaresma olarak gidiyorum'

'Beşiktaşlı Quaresma olarak gidiyorum'
'Beşiktaşlı Quaresma olarak gidiyorum'
Beşiktaş'ta yılan hikayesine dönen Ricardo Quaresma sorunu dün geç saatlerde yapılan anlaşma ile çözüme kavuştu

İSTANBUL - Portekizli oyuncu Siyah Beyazlı kulüp ile olan sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti. Bugün saat 14.00'da özel bir uçak ile İstanbul'dan ayrılacak olan Quaresma, sözleşmesini resmi olarak feshetmesinin ardından Doğan Haber Ajansı'nın sorularını yanıtladı. İlk olarak Türkiye 'den güzel anılar ile ayrıldığını söyleyen Quaresma şu ifadeleri kullandı;

"Portekiz'e yanımda çok büyük bir mutluluk götürüyorum. Çünkü Türkiye'de bulunduğum iki sene boyunca çok güzel anılar yaşadım. Takımım için elimden geleni yaptım ve yeni arkadaşlıklar edindim. Tabi ki son altı ay benim için üzücü oldu. Ben futbolcuyum ve her zaman futbol oynamak istiyorum. Ben sadece işimi yapmak istiyordum ama buna izin verilmedi. Artık yolların ayrılması gerekiyordu. Bugün de bunu yaşıyoruz. Ben herkese çok teşekkür ediyorum. Bana karşı çok saygılı davrandılar. Ancak yönetim kurulu beni burada istemedi. Ben taraftarlara şunu söylemek istiyorum. Beşiktaş 'tan ayrılmamın nedeni maddi konularla alakalı değil. Burada istenmedim ve gidiyorum."

"TÜRKİYE LİGİ'Nİ, TÜRKİYE'Yİ VE İSTANBUL'U SEVİYORUM AMA YENİDEN İSTANBUL'A DÖNÜP DÖNMEYECEĞİMİ HENÜZ BİLMİYORUM"

Quaresma, Galatasaray 'a transfer olup olmayacağı sorusuna şu yanıtı verdi.
"Bugün için futbol hayatıma nerede devam edeceğimi bilmiyorum. Şimdilik Portekiz'e gideceğim ve menajerim ile oturup konuşacağız. Kararımı daha sonra vereceğim. Gelecekte ne yapacağımı şuan bilmiyorum. Galatasaray'da veya başka bir Türk takımında oynayıp oynamayacağımı da bilmiyorum. Türkiye Ligi'ni, Türkiye'yi ve İstanbul'u seviyorum. Burada mutluydum. Türkiye Ligi çok mücadeleci ve güzel bir lig. Burada oynamayı seviyorum. Ama şu anda bu konuda bir şey söyleyemem."

"BENCE BEŞİKTAŞ'IN DAHA YÜKSEK KAPASİTELİ YÖNETİCİLER TARAFINDAN YÖNETİLMESİ GEREKİYOR"

Portekizli oyuncu Beşiktaş yönetimi hakkında şunları söyledi;

"Beşiktaş'ta futbol oynayamamamın nedeni ben değildim ve Beşiktaş'tan ayrılmak istemezdim. Hem yönetim kurulu, hem de teknik direktör benim Beşiktaş'ta oynamamı istemediler. Bunun sebebini hiçbir zaman anlayamayacağım. Burada sözleşme var, bana para ödeniyor ama beni oynatmıyorlar. Yıllık ücretimi düşürmemi istediler. Bu tekliflerini kabul ettim ama daha sonra sözleşmemi feshetmem için ne istediğimi sordular. Bu olay beni çok sinirlendirdi ve artık menajerim ile görüşün dedim. Ben Beşiktaş gibi büyük bir kulübün bu şekilde yönetilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuyu daha iyi bir şekilde halledebilirdik. Bence Beşiktaş daha yüksek kapasiteli yöneticiler tarafından yönetilmesi gerekiyor. Sonuçta bugüne kadar geldik ve ben takımdan ayrıldım. Beşiktaş'ta neden oynayamadığımı bana değil, başkana ve teknik direktöre sorun."

"GEÇMİŞ DÖNEMDE GÜÇLÜ BİR YÖNETİME, SCHUSTER GİBİ KALİTELİ BİR TEKNİK ADAMA VE İYİ OYUNCULARA SAHİPTİK"

Quaresma Beşiktaş'ta unutamadığı anılarını şu şekilde anlattı;

"İstanbul'a geldiğimde havaalanında yapılan karşılama, İnönü Stadı'ndaki imza töreni ve Türkiye Kupası'nı kazandığımız gün benim unutamayacağım anılarımdır. Geçmiş dönemde güçlü bir yönetime, Schuster gibi kaliteli bir teknik adama ve iyi oyunculara sahiptik. Çok başarılı maçlar yaptık. Artık hepsi geride kaldı."

"TÜRKİYE'DEN BEŞİKTAŞLI QUARESMA OLARAK AYRILIYORUM"

"Beşiktaş taraftarına sonsuz sevgilerimi yolluyorum. Bana her zaman destek oldular ve onları hiç unutmayacağım. Kalbim onlarla ve Beşiktaş ile olacak. Bu takımın ilerleyen dönemde de başarılı olmasını istiyorum. Türkiye'den Beşiktaşlı Quaresma olarak gidiyorum ve hep böyle hissedeceğim. Son dönemde yönetim İnönü Stadı'na gitmemi istemedi. Ben de gitmedim. Ancak o atmosferi hiç unutmayacağım. "

"SERDAL ADALI BENİM BABAM GİBİDİR. BEŞİKTAŞ BAŞKANI OLSAYDI HER ŞEY ÇOK FARKLI OLURDU"

Beşiktaş'a transferinde önemli rol oynayan Serdal Adalı için ise şu ifadeleri kullandı;
"Serdal Adalı benim için baba kadar yakın. Kendisi Beşiktaş'a transfer olmamda çok önemli bir rol üstlendi. O'nu da asla unutmayacağım. Kendisi ile en yakın zamanda bir araya gelip görüşeceğim. Bana yaptığı iyilikleri unutamam. Belki Beşiktaş başkanı olsaydı her şey çok farklı olurdu. Umarım bir gün Beşiktaş başkanı olur."
Quaresma derbi maçlarında gol atmak istediğini ama atamadığı için üzgün olduğunu ifade etti.

"Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarında gol atamadım. Bu durum bende bir burukluk yarattı ama o derbilerde elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Tabi ki gol atmak isterdim ancak olmadı."

Portekizli yıldız son olarak Türkçe 'Güle Güle Beşiktaş' diyerek röportajı noktaladı. (dha/Övünç Özdem -Ali Danaş)