Beşiktaş'ta 10 numara krizi!

Beşiktaş'ta 10 numara krizi!
Beşiktaş'ta 10 numara krizi!
10 numara transferinde artık geri sayıma geçen Beşiktaş'ta, Lanzini ve Ruiz isimlerinden birinde karar kılınması bekleniyor.

Tecrübeli isimlerden birinin takıma katkısının daha fazla olacağı ve riske girilmeyeceğini söyleyen bir kısım yöneticiye, diğerleri ise muhalefet ediyor. Onlar da başarıya aç, geleceği olan, genç bir yeteneğin transferinin daha doğru olacağı konusunda görüş bildiriyor. 

Milliyet'ten Serdar Sıradağ'ın haberine göre; Başkan Fikret Orman’ın ise Ruiz’e daha sıcak baktığı ortaya çıktı. River Plate Kulübü’nün tutumu karşısında sinirlenen ve rest çeken Orman’ın, Ruiz transferini resmiyete bağlamak üzereyken araya başka yöneticilerin girdiği öğrenildi. Lanzini’den vazgeçilmemesi konusunda Başkan Fikret Orman’a baskı yapan yöneticilerin “Ruiz’in, Dünya Kupası’ndaki performansı yanıltıcı olabilir. Bize gelmesi durumunda performansında düşüş yaşayabilir. Fakat Lanzini öyle değil. Lanzini başarıya aç, geleceği olan bir yetenek. Hem kendisi için hem de Beşiktaş için oynayacak. Onun kendine koyacağı hedefler, Beşiktaş’ı da yukarıya taşıyacaktır” diye konuştukları bildirildi. 

‘Herkes haddini bilecek’

Kendisini uyaran yöneticilere bu konuda hak veren Fikret Orman’ın ise “Adı ne olursa olsun, isterse yıldız olsun, Beşiktaş’ı kimseye oyuncak yaptırmam. Herkes haddini bilecek. Benim şartlarım dışında hiç bir şart kabul edilmeyecek. Feyenoord ile oynanacak ikinci maçı bile beklemem hemen Ruiz’e imza attırırım. En fazla iki gün daha beklerim. Arjantin’den net cevap gelmiyorsa, yeni 10 numara Ruiz olur” ifadelerini kullandığı öğrenildi. 

Yeniden görüşme

Zor da olsa başkanı bu konuda yumuşatan yöneticiler ise menajerler aracılığıyla River Plate yönetimiyle bir kez daha irtibat sağlayacak. Aksi taktirde Fulham’ dan Ruiz’de karar kılınacak.