'Beşiktaş'ta beni bekleyenler var'

Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili ile Rapid Bükreş Başkanı Çopos'un el sıkışması sonrasında Siyah-Beyazlı takıma transferi kesinleşen...
Haber: BÜNYAMİN OSMAN / Arşivi

BÜKREŞ - Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili ile Rapid Bükreş Başkanı Çopos'un el sıkışması sonrasında Siyah-Beyazlı takıma transferi kesinleşen Adrian Iencsi, Türkiye'de oynayacak olmaktan mutluluk duyacağını söyledi. Rumen liginde bitime 4 hafta kala şampiyonluğu büyük oranda garantilediklerini ifade eden milli futbolcu, "Artık Beşiktaş'ın da şampiyon olmasını istiyorum. Böylece şampiyon bir takımdan diğerine gitmiş olurum" ifadesini kullandı.
Daha önce birçok takımdan transfer teklifi aldığını, ama bir türlü yurt dışına çıkamadığını belirten Rumen oyuncu sözlerine şöyle devam etti: "Bir daha hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum. Beni Beşiktaş'ta bekleyenler var; çok saygı duyduğum Mircea Lucescu ve kardeşim gibi sevdiğim Daniel Pancu... Onlar, yanlarında olmam için heyecanla bekliyorlar. Ben de aynı duyguları yaşıyorum."
Kartal'ın zor günü
Beşiktaş'ta, Adanaspor maçı öncesi Tayfur sarı kart cezalısı, sakat oyuncular İlhan ve Pancu ise iyileşti. Hafif sakatlıkları bulunan Sergen ve Ahmet Dursun görev verilmesi durumunda forma giyebilecekler. Üçer sarı kartı bulunan Ahmet Dursun, Ahmet Yıldırım, Zago ve İbrahim, bugün de kart görmeleri durumunda, Gençlerbirliği deplasmanında takımdaki yerlerini alamayacak.