Beşiktaş'ta Cenk Tosun belirsizliği

Beşiktaş'ta Cenk Tosun belirsizliği
Beşiktaş'ta Cenk Tosun belirsizliği
Siyah-beyazlı takımın 21 Ocak'ta Adana Demirspor ile oynadığı Türkiye Kupası maçında sakatlanan Cenk Tosun, aradan 1.5 ay geçmesine rağmen sahalara dönemedi.

Sağ ayak tabanında yırtık meydana gelen Cenk Tosun'un ilk olarak tedavisinin yaklaşık 2 hafta sürmesi planlanmıştı. Golcü oyuncu, sakatlandıktan 2 hafta sonra takımla antrenma çıkmasına rağmen ayağındaki yırtığın yeniden oluşması nedeniyle bir kez daha tedaviye alındı. 10 gün önce yine takımla antrenmana çıkan siyah-beyazlı futbolcunun, ayağındaki ağrıların düzelmemesi nedeniyle tedavisine devam edilmesine karar verildi.

Bu süre içinde 11 maçta forma giyemeyen Cenk Tosun'un, tam olarak ne zaman hazır hale geleceği belirsizliğini koruyor. Beşiktaş 'ın bu hafta Sivasspor ile oynayacağı maç öncesi yeniden takımla antrenmana çıkması planlanan 23 yaşındaki oyuncunun, sakatlığını atlatıp atlatmadığı netlik kazanacak.

Bu sezon 19 maçta attığı 7 gol ile takıma katkı sağlayan genç futbolcu, sakatlığından kurtulamaması durumunda sahalardan 2 hafta daha uzak kalacak. Cenk böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsa, en az 5 maçta daha formasını giyemeyecek.