Beşiktaş'ta Cordoba krizi

Kolombiya Futbol Federasyonu, kaleci Cordoba'nın Meksika maçı kampına katılmaması durumda, tecrübeli eldiven ile Beşiktaş'ı FIFA'ya şikayet edeceğini açıkladı.

İSTANBUL - Kolombiya Futbol Federasyonu, kaleci Cordoba'nın Meksika maçı kampına katılmaması durumda, tecrübeli eldiven ile Beşiktaş'ı FIFA'ya şikayet edeceğini açıkladı.
Kolombiyalı kaleci, Beşiktaş Kulübü'yle yaptığı sözleşme öncesinde milli takım kampına gitmeyeceği konusunda garanti vermiş, daha önce kampa da katılmamıştı. Ancak son gelişmeler Siyah-Beyazlı teknik heyeti sıkıntıya sokarken, Cordoba'nın ülkesine gitmesi durumda, İstanbulspor maçında forma giyemeyecek olması endişe yarattı. Yönetim, Kolombiya Federasyonu'nu arayarak, gerekli kolaylığın sağlanması konusunda yardım istedi.
Üç puanlı sistem uyarısı
Beşiktaş'ın başarılı Menaceri Sinan Engin, ligde namağlup yollarına devam ettiklerini ancak şampiyonluk için henüz erken olduğunu vurguladı. Engin, "Puan farkı çok önemli değil, üç puanlı sistemde her şey bir anda değişebilir. Bu nedenle her maçımızı kazanmak zorundayız. Amacımız 100. yılda kupayı kaldırmak" diye konuştu. Bu arada, 5-0'lık Kocaelispor galibiyeti sonrası iki gün izin yapan Siyah-Beyazlılar, İstanbulspor maçı hazırlıklarına bugün başlayacak. (Spor Servisi)