Beşiktaş'ta Demirören öfkesi

Beşiktaş'ta Demirören öfkesi
Beşiktaş'ta Demirören öfkesi
Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e 'Bir an önce karar ver' çağrısı yaptı.

Ali Danaş / İstanbul (DHA) - Ahmet Nur Çebi, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı ve Beşiktaş eski başaknı Yıldırım Demirörenin kulüpten alacakları ile ilgili belirsizliğin kendilerini rahatsız ettiğini söyledi.

Kongre üyeleri de sahaya girmiş

"BORCUMUZU BİLELİM, NASIL ÖDEYECEĞİMİZİN HESABINI YAPALIM"

Demirören'e çağrıda bulunan Çebi, "Sayın eski başkanımız Yıldırım Demirören, mali kongrede Beşiktaş camiasından helallik isteyerek, alacağı rakamı bahşettiğini ifade etmiştir. Maalesef o günden bu güne bizler bir Beşiktaş başkanının ve Beşiktaş için önemli olan bir ailenin Beşiktaş ile helalleşme arzusuna istinaden bu kapıyı bu güne kadar açık bıraktık. Hiç birimiz kendilerine 'Bu parayı bahşedin' demedik. Kendisi o gün kongrede ibra olabilmek adına belki de 'Ben bu parayı bahşediyorum, helallik istiyorum' dedi. Biz de gerekli evrakın bize tevdi edilmesi için uzun zamandan bu yana kendisiyle görüşüyoruz. 'Bugün yarın' şeklinde maalesef oyalanmış bulunuyoruz. Şunu söylemek istiyorum, bu benim de şahsi fikrimdir; Eğer Beşiktaş'tan alacağını bahşedecekse bahşetsin, bahşetmeyecekse de biz borcumuzu bilelim. Bu borcu da öderiz, bu güne kadar onların borçlarını ödedik, başka bir şey ödemedik. Bunların üstüne bir 100 daha gelmiş gelmemiş, benim yönetim kurulum için bu paralar çok da önemli değil. Helalleşme isteği adına bu kapıyı açık bıraktık, ama oyalandığımızı görüyoruz. Buradan çağrı yapıyorum; Ya bu evrakı gönder ya da çık 'Ben bahşetmekten vazgeçtim' de. Borcumuzu bilelim, nasıl ödeyeceğimizin hesabını kitabını yapalım sayın başkan" dedi.

"BU STAT BAŞLAMIŞTIR, BİTECEK"

Divan Kurulu Toplantısı'nda üyelerin konuşmalarına hitaben eleştirilere yönetim kurulu adına cevap veren Çebi, statla ilgili olarak, "Bizler Beşiktaş Kulübü içerisinde bize verilen görevi yapmaya çalışıyoruz. Stadyumun fonlama işlemi devam ediyor. Bu stat başlamıştır bitecektir, kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

Oğuzhan'dan ilginç yorum


"YASAL DEĞİŞİKLİK GEREKLİ"

Ahmet Nur Çebi, Galatasaray maçı hakkında, "Galatasaray maçı sonrasında savunmalar dörtlük yapılmıştır. Cezalar haksız, ama yasalar böyle olduğu için bu cezaları almak zorunda kalıyoruz diyerek. Adil olmayan bu yasalar değişmediği müddetçe bu cezaları alıyoruz. Yasaların değişmesi gerektiği konusundaki düşüncelerimizi gerekli yerlere aktardık. İnşallah hakka ve adaniyete dayanan daha yasal bir düzenleme olmasını temenni ediyoruz. Bu konuda Beşiktaş'a zarar veren kişilerle şiddetli bir şekilde mücadele ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"BEŞİKTAŞIN BORCU NAMUSU"
Siyah-beyazlı kulübün öncelikli sorununun mali yapı olduğuna değinen Çebi, "Beşiktaş'ın öncelikli mali sorunları vardır. Kulübün borcu namusudur. Önce bu namusu temizleyeceğiz" şeklinde konuştu.

"RONALDINHO TRANSFERİ SPONSOR İLE YAPILACAK"

Beşiktaş İkinci Başkanı, son günlerde adı Beşiktaş ile anılan Brezilyalı Ronaldinho transferi ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Çebi, "Savurgan bir politikamız yok. Ronaldinho'nun sponsorlar tarafından transferi için çabalıyoruz. Kısa bir süre sonra sonuçlanır diye düşünüyorum" dedi.

"BEŞİKTAŞ BİR ŞEY ALMA YERİ DEĞİLDİR"

Ahmet Nur Çebi, "Beşiktaş maddi ve manevi anlamda bir şey alma yeri değildir. Ya buraya hizmet edeceksiniz ya da çekip gidip evinizde oturacaksınız" sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Beşiktaş ara vermedi