Beşiktaş'ta E-Kriz!

Beşiktaş'ta E-Kriz!
Beşiktaş'ta E-Kriz!
Fenerbahçe derbisini 70 bin kişiye oynayıp 5 milyon TL kazanmayı hedefleyen siyah-beyazlılar, "Sadece 3 bin Passolig kartı satıldı. Derbi boş tribünlere oynanacak" diye dert yandı.

Süper Lig’de Beşiktaş - Fenerbahçe derbisiyle birlikte yeni bir dönem başlayacak. Bir çok taraftar grubunun ‘fişleme’ gerekçesiyle karşı çıktığı e-bilet uygulaması, ilk kez Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki derbide hayata geçirilecek. Ancak uygulama, Beşiktaş Yönetimi için şimdiden bir ‘kriz’ haline gelmiş durumda.

İşte Eto'o gerçeği


Habertüerk'ten Kartal Yiğit'in haberine göre; önceki gün yapılan yönetim toplantısında e-bilet konusunu masaya yatıran siyah-beyazlı kurmaylar, yeni sistemin derbide uygulanmasının kulübe hem maddi hem de manevi darbe olacağı görüşünde birleşti.

"25-30 BİNE OYNARIZ"

Fenerbahçe maçını da Galatasaray derbisindeki gibi dolu tribünler önünde oynamak istediklerini belirten Genel Sekreter Metin Albayrak, "Galatasaray maçından 4-5 milyon TL gelir elde etmiştik. Ancak Fenerbahçe maçı öncesindeki ortam maalesef stadın büyük oranda boş kalacağı endişesini ortaya çıkarıyor. Kombineler hariç 57 bin bilet satışa çıkacak. Ancak şu ana kadar sadece 3 bin kadar Passolig kartı satılmış. TFF’den e-bilet uygulamasının derbiden sonra hayata geçirilmesini istedik. Ama kabul etmediler. Bu konuda henüz altyapı hazır değil. İşi üstlenen firma bile hazır olmadıklarını söyledi. Üstelik bazı taraftarlarımız da uygulamayı protesto ediyor. Üzülerek söylemeliyim ki, bu ortamda Fenerbahçe derbisini 25-30 bin kişiye oynarız. Federasyon neden böyle bir derbi için ısrarcı oluyor bunu da manidar buluyoruz" dedi.

Beşiktaş'ın Konyaspor kadrosu