Beşiktaş'ta 'feda' şikesi

Beşiktaş'ta 'feda' şikesi
Beşiktaş'ta 'feda' şikesi

Samet Aybaba

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba itiraf etti: Yöneticiler Quaresma'ya sen kontratında indirime gittiğini söyle, aradaki farkı biz öderiz demiş!
Haber: KENAN BAŞARAN / Arşivi

İSTANBUL - Dha'nın haberine göre, Beşiktaş 'ta bir türlü çözülemeyen Ricardo Quaresma sorunu bugün yeni bir boyut kazandı. Öğle saatlerinde Siyah Beyazlıların Akaretler'deki kulüp binasında Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran ile biraraya gelen Quaresma, yıllık ücretinde indirime gitmeyi kabul etti. Menajeri Ahmet Bulut'un da yer aldığı görüşmede Portekizli oyuncu bu yıl alacağı 3 milyon 750 bin Euro'nun 1 milyon Euro'sunu almayacağını ve 2 milyon 750 bin Euro ücreti kabul edeceğini söyledi.

Tamer Kıran, Quaresma'nın yapmayı kabul ettiği indirim bedelini ifade etmesinin ardından, kulüp olarak kendisine yıllık en fazla 2.5 milyon Euro verebileceklerini belirtti. Daha sonra İki taraf verilen teklifleri görüşmek üzere toplantıyı noktalama kararı aldı. Tamer Kıran'ın toplantıda yaşananları başkan Fikret Orman ve teknik direktör Samet Aybaba'ya da aktaracağı, konu ile ilgili son kararın 3 Ekim çarşamba günü yine Akaretler'deki kulüp binasında yapılacak toplantı sonrası netlik kazanacağı öğrenildi. 
 

PEKİ YA BU AÇIKLAMA!

 

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba'nın NTVSpor’da katıldığı ‘%100 Futbol’ programında hiç ‘politik’ takılmadan, ‘dobra dobra’ konuştu.  Ancak Aybaba’nın konuşmaları arasında yer alan bir açıklama bir ‘itiraf’ niteliği taşıyordu. Mali sıkıntılarla boğuşan kulübün futbolcularından istediği ‘fedakârlığın’ adamına göre nasıl değiştiğinin itirafıydı bu! Aybaba, Quaresma’nın takımda oynamak için en ufak bir iyi niyet gösterisinde dahi bulunmadığı belirtirken, "Hatta yöneticiler ona ‘Sen kontratında bir indirim yaptığını söyle biz cebimizden sana öderiz’ dediler ama buna da yanaşmadı" mealinde ifadeler kullandı. Yani Beşiktaş yönetimi Portekizliye bir nevi ‘Feda şikesi’ teklifinde bulunmuş!.. Quaresma teklifi kabul etse biz bugün onun ne kadar fedakâr ve mütevazı bir yıldız olduğunu zannedip alkış tutatacaktık. Öyle ya, "Kanımın son damlasına kadar savaşacağım" diyerek imza atan Quaresma, şimdi de alacağının bir iki damlasını düşürmüştü!..

Quaresma bu teklifi kabul edip bu ‘yalandan fedakârlık’ gerçekleşseydi ne olacaktı? O yöneticiler Ersan Gülüm’e, Holosko’ya ne diyecekti? Ya da kulüpten kovulduğu halde kin gütmeyip alacaklarını öteleyen İbrahim Üzülmez’e ne söylenecekti, Portekizliye cepten ödeme yapıldığı ortaya çıktığında?

"Sen gel fedada bulundum açıklaması yap, biz sana cebimizden öderiz" diyen yöneticiler!, ayrıca siz bu ‘cebinizden’ ödemeyi taahhüt ettiğiniz paraları nasıl fatura edecektiniz? Bütün bu olup bitenden sonra acaba Ersan ve Holosko gerçekten "Feda" dedi mi, fısıltıyla da olsa!...