Beşiktaş'ta ilginç karar

Beşiktaş'ta ilginç karar
Beşiktaş'ta ilginç karar
Yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş'ta, önceki gün yönetim toplantısından çok konuşulacak bir karar çıktı.

Fenerbahçe maçından bu yana Gökhan Töre’nin kurşunlanması ve takım içindeki disiplinsizlik üzerinde duran kurmaylar, yönetim zirvesinde yeni sezonun transfer planlamasını masaya yatırdı. Bütçeler, yabancı oyuncular derken gündem ‘yerlilere’ geldi. Siyah-beyazlılar, 5+0+3 kuralı değişmezse önemi daha da artacak yerliler konusunda kritik bir kota koydu.

Ver Pektemek'i, al Colman'ı

‘TANIDIK’ KRİTERİ

Habertürk'ten Kartal Yiğit'in haberine göre; sezon başında takıma katılan Gökhan Töre ve Sezer Öztürk’ten dili yanan kurmaylar, yeni sezon için ‘gurbetçi yasağı’ uygulamasını başlattı.

Sezer Öztürk’ün önce İbrahim Toraman ile kavga ettiğini, ardından Almanya ’da bıçaklandığını, Gökhan Töre’nin ise derbi sonrası kurşunlandığını hatırlatan Beşiktaşlı idareciler, “Yerli oyuncular konusunda daha seçici olmamız gerekiyor. Gurbetçi futbolcular konusunda yaşadıklarımız ortada. Gelecek sezon için, eğer kalitesi ve kişiliğini çok iyi bildiğimiz bir oyuncu olmazsa gurbetçi oyunculardan uzak duralım. Bunların yerine ligimizden, tanıdığımız ve bildiğimiz oyuncuları almak daha doğru olacak” ifadelerini kullandı.

Köybaşı: Mourinho çok güzel bir örnek


BONSERVİSİ ALINMAYACAK

Fenerbahçe maçına kadar bonservisinin alınması için çaba harcanan Gökhan Töre’nin kurşunlanmasıyla Beşiktaş fikir değiştirmişti.

CENK-SEFA İKİLEMİ!

Hatırlatalım... Kartal’ın yeni sezon için sözleşme imzaladığı Gaziantepsporlu Cenk Tosun da, yerli listesinin ilk sırasında bulunan Kayserisporlu Sefa Yılmaz da gurbetçi. Ancak bu iki oyuncunun 3 yıldır ligimizde boy gösteriyor oluşu ve kişilikleri konusunda hiçbir sorun yaşanmaması Cenk ve Sefa’yı ‘gurbetçi yasağı’nın dışında bırakıyor.

Üç transfer birden!