Beşiktaş'ta İlhan mutluluğu

Gökhan Keskin'in jübilesi Bursa ile oynadığı maçta iki gol atıp bir de asist yapan İlhan Mansız sevinci yaşanıyor. Siyah-Beyazlı ekibin 3-0 kazandığı karşılaşmada sakatlığının geçtiğini gösteren İlhan, "Henüz hazır değilim" dedi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Gökhan Keskin'in jübilesi Bursa ile oynadığı maçta iki gol atıp bir de asist yapan İlhan Mansız sevinci yaşanıyor. Siyah-Beyazlı ekibin 3-0 kazandığı karşılaşmada sakatlığının geçtiğini gösteren İlhan, "Henüz hazır değilim" dedi. İki gol atmasına rağmen henüz gerçek gücüne kavuşamadığını belirten golcü futbolcu, "Henüz 90 dakikayı çıkaracak düzeyde değilim. İki gol atmam kimseyi yanıltmasın. Futboldan uzun süre uzak kaldım. Onun için şu anda yüzde 20 kapasiteyle oynuyorum. Form tutmam için bana uzun bir süre gerek" diye konuştu. Beşiktaş Teknik Direktör Mircea Lucescu ise maç bitiminde İlhan'ı kutlayarak, yıldız futbolcuya Malatyaspor maçında onbirde forma vereceğini söyledi. Rumen teknik adam, "İşte santrforumuz. İlhan çok iyi çaylışıp bu duruma geldi. Uzun süre maç oynamadı, eksiklikleri var. Bunları çok iyi çalışarak hızla kapatıyor. Tam kapasiteye ulaşması için en az iki haftaya daha ihtiyacı var. Görev verdiğim iki maçta da gol atması hek kendisine hem de takıma büyük moral oldu" dedi. Takım kaptanı Tayfur ise şöyle konuştu: "İlhan'ın gol atması, üstündeki baskıyı daha da çabuk atmasına neden oldu. Takım içinde de yeniden bir İlhan güveni geri döndü, bizler de en az kendisi kadar sevindik. Baba olduktan sonra çok daha olgunlaştı, aramıza yeniden hoş geldin diyoruz."
Cordoba dönemiyor
Öte yandan özel maçlar için milli takıma giden Oscar Cordoba'nın Malatyaspor maçında forma giymesi tehlikeye girdi. Kolombiyalı eldivenin, iki ülke arasındaki saat farkı ve uygun saatlerde uçak bulunamaması
üzerine bu karşılaşmaya yetişmesinin güç olduğu, ancak buna rağmen alternatif dönüş yolları üstünde durulduğu açıklandı.