Beşiktaş'ta kayıp büyük

Beşiktaş'ta kayıp büyük
Beşiktaş'ta kayıp büyük
Siyah-beyazlı kulüp, stat tercihiyle yeni sezonda büyük bir gelire 'elveda' diyecek.

İnönü Stadı’nın yenilenmesi nedeniyle Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nı tercih eden Beşiktaş , Şükrü Saracoğlu ile TT Arena’da oynamayacak olması nedeniyle önemli maddi zarara uğrayacak. Siyah-beyazlı yönetimin zararının yaklaşık 25 milyon lira olması tahmin ediliyor.

Beşiktaş bu stadda top koşturacak


Milliyet'in haberine göre; Kartal, büyük bir statta oynayacağını planlayarak, yeni sezonda kasasına 50 milyon TL koymayı hedefliyordu. Ancak Adebayor transferinin bir türlü gerçekleşmemesi ve stat tercihi nedeniyle önemli bir miktarda mali zarara uğrayacak olan siyah-beyazlılar, bilet ve ürün satışından gelecek yaklaşık 25 milyon lira ile yetinecek. Beşiktaş, yıldız bir oyuncu transfer ederek, forma satışlarıyla bu açığı kapatmaya çaba gösterecek.

Ronaldinho ve Adebayor gibi bir yıldızı transfer ederek hem 14 bin kombine satıp, hem de ürün satışlarını arttırmayı hedefleyen yönetim, dün de bir açıklama yaparak Kasımpaşa ile stat konusunda anlaşma yapıldığını bildirdi. Açıklamada, “Kulübümüz, 2013-14 sezonunda Süper Ligi’ndeki derbi müsabakaları ve kupa karşılaşmaları haricindeki tüm iç saha maçlarını, Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda oynamak üzere Kasımpaşa ile sözleşme imzalamıştır” denildi.

Fikstüre göre ilk maçın Trabzonspor ile oynanacak olması şimdiden yönetimi maddi açıdan heyecanlandırmaya başladı. Yönetimin çoğunluğu, hasılat açısından bu maçın mutlaka Olimpiyat Stadı’nda oynanması ve gerekirse rakibe ayrılan kontenjanın da arttırılması yönünde görüş bildirdi.

"Beşiktaş'a verilmiş bir ceza yok"

Bir günde 54 milyon lira eridiler