Beşiktaş'ta Mustafa Pektemek krizi

Beşiktaş'ta Mustafa Pektemek krizi
Beşiktaş'ta Mustafa Pektemek krizi
Siyah-beyazlı yönetim, iç transferde 4 futbolcuya imza attırırken, yıllık 1.2 milyon Euro teklifib kabul etmeyen Mustafa Pektemek ile henüz anlaşma sağlayamadı.

ANTALYA - İç transferde Veli Kavlak, Ersan Adem Gülüm, Cenk Gönen ve Atınç Nukan ile sözleşme yenileyen Beşiktaş , dış transferde ise Alxander Miloseviç'i kadrosuna kattı.

Taraftarların ve teknik direktör Slaven Bilic'in ısrarla istediği sağ bek transferinde futbolcu ve menajerler ile hala görüşme aşamasında olan siyah-beyazlılarda yönetim, aceleci davranmıyor. Uzun uğraşlar ve izlemeler sonucu alınan Sosa ve Milosevic örneğini ortaya koyan transfer komitesi, "sadece oyuncu almış olmak için transfer yapmayı' düşünmediği için titiz çalışmaya gayret gösteriyor.

ATIBA İLE SÖZLEŞMENİN SÜRESİ KONUSUNDA SIKINTI

İç transferde de sadece Mustafa Pektemek ve Atiba ile anlaşma sağlayamayan Beşiktaş yönetimi bu iki futbolcu ile sorun yaşamaya devam ediyor. Başkan Fikret Orman ve 2. Başkan Ahmet Nur Çebi'nin "Bizim istediğimiz şartlara uymaları lazım" diye sürekli mesaj göderdiği iki fubolcu ile henüz imza atma aşamasına gelinemedi.

Atiba ile ücret konusunun yanısıra sözlşeme süresinde de sıkıntı yaşayan yönetim futbolcnun 3 yıllık sözleşme diretmesine olumlu yaklaşmıyor ve kendisine 1 yıllık sözleşme önerisini geri çekmiyor.Atiba'nın yaşı itibari ile 3 yıık kontrata yanaşmayan yönetim bu konuda gerekirse sezon sonuna kadar beklemeye kararlı.

MUSTAFA PEKTEMEK'TEN TEKLİFE RET

Siyah-beyazlı takıma 4 yıl önce gelen Mustafa Pektemek, ücret konusunda yönetimi bir hayli sıkıntıya sokmuş durumda. Cenk Tosun'nun aldığı 1.7 milyon Euro'yu emsal göstererek TL olarak aldığı ücretine Euro üzerinden hatırı sayılır bir zam isteyen golcü futbolcu ile henüz anlaşma zemini oluşturulamadı.

Yıllık 1.2 milyon Euro önerdikleri Mustafa Pektemek için Beşiktaş yönetiminin bu konuda tavrı "Mustafa Pektemek için belirlediğimiz rakam bellidir ve bütçemizi aşacak ücret artırımları yapmayacağız" şeklinde. Genç futbolcunun adının Fenerbahçe ile anılması ise menajer oyunu olarak görülüyor.

Beşiktaş'a geldiği 2011 sezonundan bu yana oynadığı futbol ve attığı gollerden çok sakatlık haberleriyle gündeme gelen Pektemek'in, sözleşme konusunda sıkıntı çıkarması tepki görüyor. 2011 sezonunda Gençlerbirliği'nden Beşiktaş'a transfer olan Mustafa Pektemek, sakatlıklar nedeniyle 50'den fazla maçta kadroda olmadı ve 4 yılda toplam 16 gol atabildi. Ali DANAŞ (DHA)