Beşiktaş'ta Önder Özen depremi!

Beşiktaş'ta Önder Özen depremi!
Beşiktaş'ta Önder Özen depremi!
Siyah-beyazlılarda Yalçın Ayhan'ın transferi konusunda yaşanan fikir ayrılığı istifa getirdi. Futbol Genel Direktörü Önder Özen, görevinden ayrıldığını açıkladı.

Radikal.com.tr - Teknik direktör Slaven Bilic ile anlaşmazlık yaşadığı yönünde sık sık basına haberler yansıyan Önder Özen, "İstifa dilekçemi verdim. Yönetim kurulumuza görevi bırakmak istediğimi bildirdim. Verimli olamayacağımı söyledim. Onlar da bana anlayış gösterdiler. Dinamik yapı içinde kendime bir görev veremedim. Dostça geldik, dostça ayrılıyoruz.  Sarılarak öpüşerek ayrılıyorum" dedi.

Bilic çıldırdı: Onun burada ne işi var?

" BEŞİKTAŞ 'IN YOLU AÇIK OLSUN"

Önder Özen, "Bana sordular, ileriye dönük alacaklarım konusunda talebim olmadığını söyledim. Teklif ettiler, ama bunu kabul etmedim. Bu davranışları nedeniyle teşekkür ederim. Beşiktaş'ın yolu açık olsun. Hepsine içtenlikle başarılar diliyorum. Beşiktaş'ı gururla seyredeceğim" ifadelerini kullandı.

FİKRET ORMAN: ÇOK ASİLCE BİR HAREKET

Kulüp Başkanı Fikret Orman, "Profesyonel hayatın içinde olabilecek şeyler. Çok iyi dostluğumuz oluştu. Spekülasyon olabilecek bir yoruma girmek istemiyorum. Önemli bir iş yapıyoruz burada. Birbirimizi kırmanın anlamı yok. Önder Özen ile diyaloğumuz devam edecek. İstifa etmek istediğini söyledi. Ben de kabul ettim. Tazminat talebi olmadı. Çok asilce bir hareketti. Beşiktaş ile olan çalışmalarımızı sonlandırdık, ama dostluğumuz devam edecek. Özen'in 1 sene 3 ay önce başlayan serüveni bugün bitti. Hayat devam ediyor. Çalıştığım sürece boyunca Önder Özen'in yanında oldum. Futbol yönetimi profesyonelce devam edecek. Genel Direktörlük devam edecek. Birçok alternatif var, ama şu anda aklımda bir isim yok" şeklinde konuştu. 

Beşiktaş'ta transfer skandalı!


YALÇIN AYHAN TRANSFERİ BARDAĞI TAŞIRDI

Geçen sezon Kasımpaşa forması giyen Yalçın Ayhan ile yaklaşık 1 ay önce yapılan sözleşmenin resmiyete dökülmemesi ve Yalçın'ın İngiltere kampında sadece 1 gün kalarak geri gönderilmesinin, Önder Özen'in istifa kararı almasında önemli rol oynadığı iddia edildi.

Beşiktaş'ta yaşanan bu gelişmenin ardından Önder Özen'in takıma katılmalarına karşı çıktığı İbrahim Toraman ve Sezer Öztürk'ün İngiltere kampına katılması için yönetimin Slaven Biliç'e tekrar durum değerlendirmesi yapmasını isteyeceği öğrenildi.

Beşiktaş'taki görevinden istifa eden Önder Özen daha önce Yönetim Kurulu üyelerinin bir kısmının kendisi aleyhine sürekli baskı yaptığı ve transfer görüşmelerinin basına sızdırılmasından dolayı duyduğu rahatsızlıkları öne sürerek iki kez başkan istifa etmek istediğini bildirmiş ancak Fikret Orman tarafından ikna edilmişti.

Demba Ba transferinde mutlu son