Beşiktaş'ta radikal kararlar

Beşiktaş'ta radikal kararlar
Beşiktaş'ta radikal kararlar
Siyah-beyazlı yönetim, önceki gün yaklaşık 5 saat süren toplantıda radikal kararlar aldı. Chelsea'den 6 milyon Euro'ya transfer edilen Demba Ba da dahil tüm oyuncular iyi bir bonservis bedeli teklif edilmesi halinde gönderilecek.

Zirvenin 1 numaralı gündem maddesi Slaven Bilic’in takımın başında kalıp kalmayacağıydı. Bu konuda ‘ sezon sonuna kadar devam’ kararı çıktı. Ancak bunun dışında birbirinden önemli meseleler masaya yatırıldı.

Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre; ilk olarak yönetim bu yaz daha önce Manuel Fernandes’te yaptığı hatayı yapmayacak. Yani sezon başında 6 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer edilen ve attığı gollerle taraftarın sevgilisi haline gelen Demba Ba da dahil olmak üzere tüm oyuncular iyi bir teklif gelmesi halinde satılacak. 

Şenol Güneş'ten Beşiktaş açıklaması

BONSERVİS ÖDENMEYECEK

Genelde genç oyuncular alan yönetim bu kez tecrübeli isimlere yönelecek. 1 sağ bek, 1 sol açık, 1 santrfor ve 1 stoper alınacak. Ancak bonservisi olmayan, sözleşmesi sona ermiş olan oyuncular tercih edilecek.

Sezon ortasında sözleşmesi uzatılan Mustafa Pektemek'le yolların ayrılması planlanıyor. 2019’a kadar mukavelesi olan ve gelecek sezon 1.5 milyon Euro garanti ücret alacak Mustafa’ya gelen teklifler değerlendirilecek. 26 yaşındaki oyuncuyla vedalaşılmasının ardından kadroda 2 yerli santrfor tutulacak. Bunlardan biri Cenk Tosun, diğeri de sezonu Eskişehirspor’da kiralık geçiren Ömer Şişmanoğlu olacak.

PETR CECH'TEN VAZGEÇTİLER 

Siyah-beyazlılar kalecilerinden memnun. Uzun süredir Kartal’ın Chelsea’de ikinci kaleci durumuna düşen Petr Cech’le ilgilendiği öne sürülüyordu fakat yönetim toplantıda kaleci transferi yapılmamasına karar verdi. Gelecek sezon da Tolga Zengin, Cenk Gönen ve Günay Güvenç’le yola devam edilecek.

SIVOK'A YENİ SÖZLEŞME TEKLİFİ

Mukavelesi sona erecek olan Tomas Sivok’a yeni sözleşme önerilecek. Ancak pazarlık payı yok. Yönetim, Çek stopere bir ücret önerecek. 31 yaşındaki futbolcu teklifi kabul ederse imzalar atılacak. Ancak kabul etmezse ısrarcı olunmayacak ve vedalaşılacak.

Avrupa futbolunun patrotu UEFA ile geçtiğimiz günlerde imzalanan yapılandırma anlaşmasına harfiyen uyulacak ve Beşiktaş’ın gelecek sezonlarda Avrupa Kupaları’ndan men edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalmasına asla izin verilmeyecek.

Beşiktaş'tan Bilic açıklaması