Beşiktaş'ta Ronaldo krizi

Beşiktaş'la sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Ronaldo, yönetimden yıllık 2 milyon dolar ücret talep etti.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş'la sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Ronaldo, yönetimden yıllık 2 milyon dolar ücret talep etti. Siyah-Beyazlı yönetim bu rakamı yüksek bulurken, böylesi bir ücret vermelerinin mümkün olmadığı açıklamasını yaptı. 2 milyon dolarda ısrar eden Ronaldo, bu rakamdan aşağıya sözleşme imzalamayacağını belirtti. Brezilyalı oyuncu, Şampiyonlar Ligi'ndeki Lazio maçı öncesi teknik direktör Lucescu ile görüşerek, "Başka
takımlardan teklifler var. Bir an önce bana yeni bir teklif yapılsın. Yoksa diğer teklifleri değerlendireceğim" demişti. Bunun üzerine yönetici Yıldırım Demirören bu oyuncuyla Romanya'daki kampta bir öngörüşme yapmıştı.
İbrahim'de sorun yok
Menajer Sinan Engin ise sözleşme yenilemek istedikleri İbrahim'le bir görüşme yaptı. İbrahim imza için henüz erken olduğunu söylerken, ilk tercihini Beşiktaş'tan yana kullanacağını belirtti. İkinci başkan Hüsnü Güreli, İbrahim için ter türlü kolaylığı göstereceklerini vurgulayarak,
"Teknik direktör Lucescu, İbrahim'le gelecek sezonda da çalışmak istiyor. O aileden biri, bugüne kadar biz ne dediysek 'evet' dedi. Şimdi biz de kendisine her konuda anlayış göstereceğiz. Bazı Avrupa kulüplerinden teklif aldığı doğru. Ancak tercihini öncelikle bizden yana kullanacak. Zamanı geldiğinde İbrahim'le masaya oturacağız. Hakettiği ücreti alacak. Kendisiyle bir sorun yaşayacağımızı sanmıyorum" ifadesini kullandı.
Siyah-Beyazlılar, Diyarbakır maçı hazırlıklarını tek idmanla sürdürürken, oyuncular grip aşısı oldu. Beşiktaş'ın Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Lazio'da Cesar yeniden sakatlandı. Sol ayağında kırık tespit edilen Cesar'ın ameliyat olacağı açıklandı. Deneyimli futbolcu büyük olasılıkla bir ay sahalardan uzak kalacak.
Öte yandan Adana Beşiktaşlılar Derneği tarafından düzenlenen 100. Yıl Balosu bugün yapılacak. Hiltonsa Oteli'nde gerçekleştirilecek baloya kulüp başkanı Serdar Bilgili ile bazı yönetim kurulu üyeleri de katılacak.