Beşiktaş'ta rota Raheem Laval'a döndü

Beşiktaş'ta rota Raheem Laval'a döndü
Beşiktaş'ta rota Raheem Laval'a döndü
Uzun süredir transferi için çaba harcadığı Ozan Tufan'ı Fenerbahçe'ye kaptıran Kara Kartal, aynı mevki için yeni arayışlara girdi.

Tolgay Arslan ve Veli Kavlak’ın sakatlanması üzerine ön libero arayışını sürdüren Beşiktaş ’ta, uzun süredir gündemde olan Ozan Tufan transferinin olumsuz sonuçlanmasıyla transfer rotasını Eskişehir’e çevirdi. Daha önce temaslarda bulunduğu Eskişehir’in 25 yaşındaki Nijerya’lı  futbolcusu Raheem Lawal’ı tekrar gündemine alan kara kartal, Eskişehirspor’un 3 milyon Euro istediği futbolcu için 2 milyon euro’yu gözden çıkardı. Eskişehirspor’un geçtiğimiz sezon Beşiktaş’tan kiraladığı Ömer Şişmanoğlu’na yeniden talip olmasını değerlendireceği de belirtilen Beşiktaş yönetimi’nin takas ihtimali üzerinde durduğu belirtiliyor.

Türkiye ’ye 2012 yılında İspanyol ekibi Atletico Baleares’ten Adana Demirspor’a transferiyle ayak basan Lawal, 1 sezon sonra 350 bin Euro karşılığında Mersin İdmanyurdu’na geçmişti. Akdeniz temsilcisinde sergilediği etkili futbolla yıldızını parlatan Nijeryalı futbolcu, yine 1 yılın ardından Eskişehirspor’a transfer olmuştu.

Geçen sezon Es Es’te 32 karşılaşmaya çıkan ve takımına 2 gol ile 2 asistlik katkı sağlayan başarılı futbolcunun yakın çevresine ‘Beşiktaş’a gitmeye hazır olduğunu’ söylediği ifade ediliyor.