Beşiktaş'ta sakat futbolcuların durumu

Beşiktaş'ta sakat futbolcuların durumu
Beşiktaş'ta sakat futbolcuların durumu
Beşiktaş Kulübü Doktoru Ertuğrul Karanlık, Cenk Tosun'un Torku Konyaspor maçında forma giyebileceğini, Ramon Motta'nın ise yarın takımla çalışacağını söyledi.

İSTANBUL - Ertuğrul Karanlık , takımdaki sakat futbolcularla ilgili BJK TV'ye yaptığı açıklamada, Cenk Tosun'un daha önce sol kasığında bir yırtık yaşadığını, başarılı bir tedavi süreci geçirip, Akhisar Belediyespor maçında oynadığını hatırlatarak, "Akhisar Belediyespor maçında sağ kalçasında bir zorlama meydana geldi. Cenk'e özel bir program uyguluyoruz. Yarın ya da en geç cumartesi günü takıma geri dönecek ve hocamız görev verdiği takdirde Torku Konyaspor karşısında oynayabilecek" dedi.

Ramon Motta'nın bireysel çalışmalar yaptığını ve yarın takıma döneceğini kaydeden Karanlık, Demba Ba konusunda ise şunları kaydetti:
"Demba Ba'nın sakatlandığı gece bizim elimize tomografisi geldi ve kırık olduğunu tespit ettik. Başarılı ve yoğun bir tedavinin ardından 12. günde tekrar tomografisini çektik ve iyi olduğunu gördük. Futbolcu da kendini iyi hissedince son maçta kadroya dahil oldu, hatta oyuna bile girdi. Maçtan sonra ayağının biraz şiş olduğunu söyledik. Kesinlikle kırık nüksetmedi. Akhisar Belediyespor maçının ardından bize gelen raporlarda kesinlikle kırık yoktu. Kemik iyileşti. Sadece yumuşak doku ile ilgili bir problem var. Her insanın acı eşiği farklıdır, o yüzden durum biraz Demba Ba'ya bağlı. Bu süreçte, sakatlığı daha çabuk iyileştirebilmek için yurt dışından makine getirerek özel çalışmalar yaptık."

Karanlık, son olarak, sakatlığı devam eden Necip Uysal'a değinerek, "Necip Uysal yaklaşık 10 gün önce arka adalesinde büyük bir yırtık yaşamıştı. Şu anda ağrılarının azaldığını, hatta bittiğini söyleyebilirim. Yürüyüşlere ve koşulara başladı. Hedefim, Necip Uysal'ı ve tüm sakat futbolcularımızı devre arasına girmeden takıma geri teslim etmek" ifadelerini kullandı. (AA)