Beşiktaş'ta transfer krizi

Beşiktaş'ta transfer krizi
Beşiktaş'ta transfer krizi
Transferleri sezon başı kampına yetiştirmek isteyen Beşiktaş'ta işler planlandığı gibi gitmiyor. Dış transferdeki sessizlik camiada tepkileri beraberinde getiriyor.

Transfer çalışmalarında yaşanan zorluklar, takımdan gönderilmek istenen futbolcuların 'sadece paralarının verilmesi halinde' gideceklerini belirtmeleri ve stat inşaatının çatıdan dolayı en iyi ihtimalle 6 ay sarkacak olması gibi sorunların hepsinin tek kaynağı nakit akışının olmaması. Lig bitmeden yabancı futbolcuların isyan etmesiyle patlak veren para sıkıntısı transfer görüşmelerinde de yöneticilerin elini kolunu bağlıyor.

İşte Gökhan'ı bitiren olay: Ağzına silah sokmuş!


TRANSFER GÖRÜŞMELERİNDE ZORLU PAZARLIKLAR VE ENGELLER

Brezilyalı yıldız Diego Ribas'tan yüksek maliyetinden dolayı vazgeçen Beşiktaş 'ta Demba Ba, Moledo, Gökhan Töre, Sefa, Belhanda ve Gomis gibi futbolcuların maliyetlerinin de 10 milyon euroluk bütçenin çok çok üzerinde olması büyük bir sıkıntı yaratmış durumda.

Başkan Fikret Orman ve yöneticiler, alternatif isimler bulma gayretinde olsalar da, önlerine yine para sorunu çıkıyor. Transfer çalışmalarında yapılan oldukça zorlu pazarlıklardan şu ana kadar bir sonuç çıkmadığı gibi menajerlerin de görüşme masasına sürekli Fenerbahçe ve Galatasaray 'ı bir koz olarak koyması siyah beyazlıların önündeki en büyük engellere bir yenisini daha eklemiş oluyor.

Beşiktaş'ın kamp programı


TRANSFER BÜTÇESİNİN ARTIRILMASI GÜNDEMDE

Bu arada Güney Amerika'da 10 gün kalarak genç futbolcular için temaslarda bulunan Futbol Genel Direktörü Önder Özen'in anlaşmak üzere olduğu iki futbolcu için bBşkan Fikret Orman'dan ek bütçe istediği bildirildi.

Maliyeti 7 milyon euroyu bulan iki futbolcu için Önder Özen'in 'mutlak alınmalı' dediği ve bütçedeki bu artış isteğinin değerlendirilmesinin önümüzdeki hafta futbol komitesinin yapacağı toplantıda tartışılacağı öğrenildi. ALİ DANAŞ (DHA)

Beşiktaş'ta bir imza daha