Beşiktaş'ta yönetici Celal Kolot istifa etti

Beşiktaş Kulübü'nde, derbi öncesinde beklenmedik bir gelişme yaşandı ve yönetim kurulu üyesi Celalettin Kolot istifa etti. Kolot'un, önceki gün bir radyo kanalında, teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve...

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü'nde, derbi öncesinde beklenmedik bir gelişme yaşandı ve yönetim kurulu üyesi Celalettin Kolot istifa etti. Kolot'un, önceki gün bir radyo kanalında, teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve bazı transferler hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle, kulüp başkanı Yıldırım Demirören'in isteği doğrultusunda yönetim kurulundan istifa ettiği açıklandı. Kolot, açıklamalarının her zaman arkasında olduğunu vurgulayarak, "Sadece zamanlaması yanlıştı. Derbi maça denk gelmesi doğru olmadı. Bu konuda hata yaptım" dedi. Celalettin Kolot, "Üç aydır istifa etmek istiyordum. Ancak başkan beni durdurdu. Bu açıklamalardan sonra istifa etmem gerekti. Açıklamalarımın derbiye denk gelmesi nedeniyle camiadan özür diliyorum. Her insan hata yapabilir. Başkan da hata yaptı ve üç ay hak mahrumiyeti cezası aldı" diye konuştu.
Yönetimde dokuzuncu çatlak
Celalettin Kolot, Radyospor'da katıldığı programda özetle, "Ertuğrul hoca erken geldi. Takımla bu kadar oynamak iyi değil. Diatta Bursaspor için izlendi, bize geldi" ifadelerini kullanmıştı.
Kolot ile birlikte, kulüp başkanı Yıldırım Demirören döneminde istifa eden yöneticilerin sayısı dokuza çıktı. Siyah-Beyazlılarda Demirören'in ilk yönetim kurulunda yer alan Reha Muhtar, Koray Büyükasar, Hakan Kalkavan, Latif Ayaz, Adnan Demir ve Murat Ürünsak, görev süreleri dolmadan istifalarını verdi. Bu dönemde ise Gülnaz Arsel ile başlayan istifalar, Emir Tamer ve son olarak da Celalettin Kolot ile sürdü. (Spor Servisi, aa)