Beşiktaş'tan alafranga bir transfer

Beşiktaş'ın Fransız kulübü Paris Saint Germain'den transfer ettiği Edouard Cisse, kendisini bir yılı opsiyonlu olmak üzere üç yıllığına Siyah-Beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

İSTANBUL - Beşiktaş'ın Fransız kulübü Paris Saint Germain'den transfer ettiği Edouard Cisse, kendisini bir yılı opsiyonlu olmak üzere üç yıllığına Siyah-Beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı. BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen, genel sekreter Kenan Öner, futbol şube sorumlusu Celalettin Kolot ve yönetim kurulu üyesi Ertunç Soğancıoğlu'nun da hazır bulunduğu imza töreninde konuşan Fransız futbolcu, "Bu büyük ekibin bir parçası olmak benim için gurur verici. Birlikte çok iyi bir sezon yaşayacağımıza inanıyorum" dedi.
Gelecek sezon 16 numaralı formayı giyecek olan oyuncu, Türkiye'de takımlar arasında büyük bir rekabet ve çekişme yaşandığını bildiğini belirterek, Beşiktaş'ın Türkiye'nin en önemli kulüplerinden birisi olduğunu ifade etti. "Beşiktaş benimle ilgilendikten sonra ben kimseyle ilgilenmedim" diyen 29 yaşındaki futbolcu, neden Türkiye'yi seçtiği konusundaki bir soruya, "Kariyerimi çok büyük, tanınmış bir kulüpte devam ettirmek istedim. Amaçları ve hedefleri olan bir kulüpte, güzel bir şehir ve ülkede devam etmek istedim" şeklinde yanıt verdi.
Yeni transfer Cisse gün içerisinde önce sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirildi. Daha sonra İnönü Stadı'na geçen çiçeği burnunda Kartal, Beşiktaş Müzesi'ni gezerek kulüp tarihiyle ilgili bilgiler edindi. Kartal Yuvası mağazasına giderek Siyah-Beyazlı taraftarlara imza dağıtan Cisse, akşam saatlerinde de resmi sözleşmeye imza attı. Fransız futbolcu senede 1.5 milyon avro alırken, Siyah-Beyazlı kulüp bonservis bedeli olarak Paris Saint Germain'e 2 milyon avro ödeyecek.
'Boumsong'la da görüşüyoruz'
Cisse'nin imza töreninde konuşan kulüp genel sekreteri Kenan Öner, "Cisse performansını ve kariyerini incelediğinizde çok değerli bir isim. Son beş yılda ortalama 30'un üzerinde maç oynamış. İstikrarlı, takımına faydalı olmuş bir oyuncu. Türkiye'ye çok değerli bir oyuncu geldi. Fransa'daki performansını inşallah Beşiktaş'ta da gösterecek.
Beşiktaş'ta önemli görevler üstleneceğine inanıyoruz" diye konuştu. Juventus'un Fransız defans oyuncusu Jean-Alain Boumsong için de görüşmelerinin devam ettiğini hatırlatan Öner, Serhat Akın'ın transferinin gündemlerinde yer almadığını belirtti. (Spor Servisi)