Beşiktaş'tan Eto'o çağrısı

Beşiktaş'tan Eto'o çağrısı
Beşiktaş'tan Eto'o çağrısı
Siyah-beyazlılarda eski yönetici Doğan Küçükemre'nin Samuel Eto'o transferi ile ilgili açıklamalarına yanıt geldi; Anlaşırsanız transfere hazırız.

İSTANBUL (AA) - Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Futbol Transfer Komitesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay, eski yöneticilerden, eski başkan adayı Serdal Adalı'nın yönetim kurulu aday listesinde yer alan Doğan Küçükemre'nin Doğan Küçükemre'nin bazı medya organlarında adını kullanarak gerçekleştirdiği açıklamaları ve iddiaları şaşırarak ve üzülerek okuduğunu söyledi.

Beşiktaş Başkanı Orman: Gezi'yi Çarşı yapmadı


Atalay, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
"Öncelikle şunu belirteyim, aramızda uzun yıllara dayanan bir hukuk mevcut olan Sayın Küçükemre ile seçim sürecinin ardından konuştuğumuz doğrudur. Ancak bir başka doğru da arayan tarafın Sayın Küçükemre değil, ben olduğumdur. Görüşmemizin ana konusu transfer değil, seçim süresince iç bünyede yaşanılan sıkıntılar ve bunların camiamıza zarar vermeden giderilmesi temennileri olmuştur. Seçim süresi boyunca spekülasyonu yapılan Samuel Eto'o'nun transferi vaadinin gerçek olup olmadığı başkanımız Fikret Orman'ın isteği üzerine Sayın Küçükemre'ye yine benim tarafımdan sorulmuştur. Sayın Küçükemre söz konusu futbolcuyu 5 milyon euro civarında bir rakama transfer edebileceklerini, seçimi kazandıkları takdirde bu maliyetin yarısının Sayın Serdal Adalı, geri kalanının da yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılamasını planladıklarını aktarmıştır.

"Galatasaray'ın stat isteği yalan"


Ancak yaptığımız kısa bir araştırmanın ardından Sayın Adalı ve Sayın Küçükemre'nin Samuel Eto'o'nun kendisiyle değil, o günlerdeki seçim stratejisi gereğince sadece bazı menajerlerle ve avukatlarla görüşmeler yaptığı ve söz konusu transferin bu rakamların çok üstünde gerçekleşebileceği tespit edilmiştir. Hal böyleyken Sayın Küçükemre'nin söz konusu futbolcuyu 5 milyon euro civarında bir maliyetle yarım saatte transfer edebileceği iddialarını hala yüksek sesle telaffuz edebiliyor olması son derece manidardır ve hayal mahsulüdür. Sayın Adalı ve Sayın Küçükemre'ye şu çağrıda bulunmaktayız: İddia ettiğiniz şartlarda ve maliyette anlaşıp ülkemize getireceğiniz Samuel Eto'o'nun transferini gerçekleştirmeye tüm maliyetlerini üstlenerek, yönetim kurulumuz hazırdır. Beşiktaş kamuoyu bu iddialarınızın arkasında durmanızı ve bu transferi gerçeğe dönüştürmenizi beklemektedir."

Beşiktaş sahadan yenilgiyle ayrıldı