Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye sert cevap

Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye sert cevap
Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye sert cevap
Beşiktaş Kulübü, Fenerbahçe'nin yaptığı son açıklamalara resmi internet sitesi üzerinden yazılı bir cevap verdi.

RADİKAL - Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında Kadıköy'de oynanan ve Fenerbahçe'nin son dakika golüyle kazandığı maçın kavgası bitmiyor. Beşiktaş'ın dün yaptığı açıklamalara bugün hem FB TV, hem resmi internet sitesi aracılığı ile cevap veren Fenerbahçe'ye Beşiktaş'tan karşı açıklama gecikmedi. Siyah-beyazlılar internet sitesi aracılığı ile Fenerbahçe'ye cevap verdi.

Beşiktaş Kulübü tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Fenerbahçe Spor Kulübü'nün, vicdan sahibi herkesin görebileceği, tüm sporseverlerin gözleri önünde cereyan eden derbi maçtaki spor ve ahlak dışı olayları örtmek amacıyla yapmış olduğu açıklama, kulübümüzü kendi seviyelerine çekme ve asıl konudan uzaklaştırma gayreti taşımaktadır.

'Adalete fener yak' diyen bir kurumu yönetenlerin; adaletsizliklerin arkasına sığınması, adaleti kazanmak sanması, Türk futbolunun kanayan yarasının gün yüzüne çıkmasıdır.

Türk futbol ailesinin tüm paydaşlarının hem fikir olduğu şekilde; futbolumuza zarar veren bu zihniyete prim verecek şekilde cevap vermeyeceğiz ve o seviyeye asla inmeyeceğiz. Ancak futbolumuzdan bu zihniyet ve seviyenin temizlenmesi mücadelemize, aynı kararlılıkla devam edeceğimizi kamuoyuna saygılarımızla sunarız." DHA