Beşiktaş'tan Hunt açıklaması: Türk statüsü avantaj

Beşiktaş'tan Hunt açıklaması: Türk statüsü avantaj
Beşiktaş'tan Hunt açıklaması: Türk statüsü avantaj
Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Transfer Komitesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay, siyah-beyazlı takıma transfer olması beklenen Almanya'nın Werder Bremen takımının formasını giyen Aaron Hunt ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İSTANBUL - Atalay, transfer komitesi olarak yeni sezonun planlaması doğrultusunda birçok futbolcuyu takip altına aldıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

"Yeni sezon öncesi kadromuzu güçlendirmek için elbette bazı çalışmalar yapıyoruz. Adı geçen Aaron Hunt da Beşiktaş Kulübü'nün bu doğrultuda izlediği isimler arasında yer alıyor. Fakat altını çizmekte fayda görüyorum, Hunt gibi izlediğimiz, hakkında bilgi edindiğimiz ve listemizde bulunan başka bazı futbolcular da var. Hunt ile şu an için herhangi bir anlaşma sağlamadık ya da oyuncuyu renklerimize bağlamak için somut bir girişim yapmadık."

Orta alana transfer yaparken son derece dikkatli davranmaları gerektiğini de vurgulayan Atalay, "Son derece titiz ilerlememiz gerekiyor. Elimizde orta sahada görev yapan Hutchinson, Jones, Veli, Oğuzhan gibi son derece kıymetli futbolcularımız var. Transfer yapacağız diye büyük bir yanlışın altına imza atma lüksümüz yok. Çünkü böyle bir hatanın telafisi olmaz. Beşiktaş Kulübü, hiçbir zaman transfer yapmış olmak için transfer yapmaz. Bize en iyi katkıyı verecek futbolcuyu, doğru zaman gelince tespit edip takımımıza kazandırırız" dedi.


Hunt'un yerli statüsünde oynayabilecek olmasının bir avantaj gibi gözüktüğünü kaydeden Deniz Atalay, sözlerine şöyle devam etti: "Eşinin Türk olması, yerli statüsünde forma giyebilmesi için önemli. Fakat her ne olursa olsun olası transfer halinde, Hunt için yine bir başvuru yapmak ve çıkacak kararı beklemek gerekir. Her başvuru sonunda, her isteyen Türk vatandaşı olamıyor. İmza aşamasına gelinirse tabii ki bu durum en ince ayrıntısına kadar araştırılır. Sonuç olarak başarılı bir isim ve yerli statüsünde kullanılabilirse, büyük avantaj teşkil eder." (aa)