Beşiktaş'tan ihraç açıklaması

Beşiktaş'tan ihraç açıklaması
Beşiktaş'tan ihraç açıklaması
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ihraç kararı ile ilgili konuştu. Orman mağduriyet yaratan tüzüğün değişeceğini söyledi.

RADİKAL- Beşiktaş Kulübü İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Metin Albayrak, 283 üyenin Beşiktaş Divan Kurulu'ndan ihraç edilmesiyle ilgili, "Beşiktaş'ın mağduriyeti olarak kabul ettiğimiz bu durumu ortadan kaldırmak için her türlü çabayı sarf edeceğimizin bilinmesini isterim" dedi. Siyah beyazlı kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada Albayrak, şu ifadeleri kullandı: "2013 yılında tüzüğümüze eklenen 'Divan kurulu toplantılarına mazeretsiz olarak üç kez art arda katılmayan üyelerin divan kurulu üyeliği kendiliğinden düşmüş sayılır' şeklindeki 31/g maddesi uyarınca aralarında kulübümüze büyük hizmetleri dokunmuş eski başkanlarımızın, eski yöneticilerimizin ve birçok değerli Beşiktaşlı büyüğümüzün bulunduğu 283 Divan Kurulu üyemizin üyeliğinin düşürüldüğünü üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Kasım 2014'te gerçekleştireceğimiz 'Olağanüstü Tüzük Tadil Kongresi'nde bu madde ile ilgili yeni düzenleme yapacağımızı ve Beşiktaş'ın mağduriyeti olarak kabul ettiğimiz bu durumu ortadan kaldırmak için her türlü çabayı sarf edeceğimizin bilinmesini isterim. Yönetim kurulumuz camiası ile ve bu camiayı oluşturan tüm değerlere sahip çıkarak birlik ve beraberlik içerisinde yoluna devam edecektir."

BAŞKAN ORMAN'DAN AÇIKLAMA

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, 283 üyenin Beşiktaş Divan Kurulu'ndan ihraç edilmesiyle ilgili açıklamada bulundu. Başkan Orman, siyah beyazlı kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Yönetim kurulumuzun bilgisi ve yetkisi dışında yapılan bir uygulamayla, aralarında birçok değerli büyüğümüzün bulunduğu 283 Divan Kurulu üyemizin üyeliklerinin düşürülmüş olması beni çok üzdü. Beşiktaş'a ömürlerini vermiş, Beşiktaş'a maddi manevi hizmette bulunmuş büyüklerimize her alanda sahip çıkmak ve onlara saygıda kusur etmemek Beşiktaşlılık felsefemizdir. Beşiktaş'a gönül vermiş büyüklerimizi inciterek, üzerek camiamızı daha ileriye taşıyamayız. Bu konuda hataların ve hatalı uygulamaların düzeltilmesi adına yönetim kurulumla birlikte elimizden gelen her çalışmanın titizlikle yapılacağının bilinmesini isterim. Daha önce Kasım ayında gerçekleştireceğimizi duyurduğumuz "Olağanüstü Tüzük Tadil Kongresi"nde bu gibi üzücü durumlara sebebiyet vermeyecek yeni bir tüzük için çalışmalara en kısa sürede başlanacaktır. Beşiktaş'ı camiasının büyüklüğü ve gücüyle hep birlikte daha ileri taşımak dileği ile.