Beşiktaş'tan Pinto'ya resmi teklif

Beşiktaş'tan Pinto'ya resmi teklif
Beşiktaş'tan Pinto'ya resmi teklif
Siyah-beyazlı yönetim, teknik direktör Slaven Bilic'in listesindeki 24 yaşındaki sağ bek Ivo Pinto için Dinamo Zagreb'e resmi teklif yaptı.

Beşiktaş , 2 yıldır yaşanan sağ bek krizini çözmek için resmen düğmeye bastı.

Milliyet Gazetesi'nden Serdar Sarıdağ'ın haberine göre; devre arasında kadrosuna katmayı planladığı Norveçli sağ bek Linnes, Molde ile sözleşme yenileyince hayal kırıklığına uğrayan siyah-beyazlılar, Slaven Bilic’in çok istediği Ivo Pinto için iki gün önce Dinamo Zagreb’e resmi teklif götürdü. Portekizli Pinto’nun hem kulübüne hem de kendisine teklifte bulunan Beşiktaş, gelecek yanıtı beklemeye başladı.

Bilic: Bu galibiyeti tamamıyla hakettik


Kayseri Erciyes ve Fenerbahçe yenilgilerinde savunmanın sağında yapılan hataların belirleyici olması nedeniyle kolları sıvayan siyah-beyazlı yönetimin, 24 yaşındaki Pinto’nun transferini devre arasında bitirmeye çalıştığı vurgulandı.

PARA HAZIR

Çek sağ bek Kaderabek’in de listede yer aldığı ancak önceliğin Portekiz Milli Takımı forması da giyen Pinto’da olduğu belirtildi. Siyah-beyazlı yönetimin, hisse satışından gelen paranın bir bölümünü sağ bek transferi için kullanma kararı alması Slaven Bilic’in de yüzünü güldürdü. Hırvat hocanın devre arasında bu transferin bitirilmesini beklediği aktarıldı.

Dinamo Zagreb formasını bu sezon 22 maçta giyen Pinto, 4 asist yaptı.

Son 10 yılın en 'hırçın' Beşiktaş'ı