Beşiktaş'tan Samet Aybaba açıklaması

Beşiktaş'tan Samet Aybaba açıklaması
Beşiktaş'tan Samet Aybaba açıklaması
Siyah-beyazlı kulüp, Antalyaspor'u çalıştıran eski teknik direktörleri Samet Aybaba'nın, Manuel Fernandes ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

İSTANBUL (AA) - Beşiktaş 'ın resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, Samet Aybaba'nın basın yoluyla yaptığı açıklamaların üzüntüyle karşılandığı belirtilerek, "Eski teknik direktörümüz, 2012-2013 sezonu boyunca futbolcumuz Manuel Fernades'in oyun planı içerisinde vazgeçilmezi olduğunu ifade etmiş ve 27 Süper Lig maçında kendisine forma vermiştir. Eski teknik direktörümüz Aybaba'nın açıklamalarında iddia ettiği gibi 2012-2013 sezonu içerisinde bu futbolcumuzla yolların ayrılması gerektiğine dair herhangi bir raporu yoktur" ifadelerine yer verildi.

Fernandes için şok iddialar! Alkol, hayat kadınları, alem...


Aybaba'nın görev süresi boyunca transfer görüşmesi yapmaya yetkili olmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Kulübümüzde futbolcu transferlerinin ve transfer görüşmelerinin futbol komitesi tarafından gerçekleştirildiği ortadayken, Aybaba'nın açıklamalarında belirttiği transfer görüşmelerini hangi yetkiyle yapmış olduğu merak konusudur. Bir başka kulüple sözleşmesi devam eden bir futbolcuyla kulübünün bilgisi dışında yapılmış bir transfer görüşmesi iddiasının futbolun etik kuralları çerçevesinde bir yanlış anlaşılma olarak değerlendirileceğini ummaktayız. Beşiktaş'ın ekmeğini yemiş, kaptanlık yapmış kişilerin zor günlerde puslu havaları kişisel hesaplarını ortaya dökmek için fırsat biliyor olmalarını kamuoyunun ve tüm Beşiktaşlıların takdirine bırakıyoruz."