Beşiktaş'tan Şener Özbayraklı atağı!

Beşiktaş'tan Şener Özbayraklı atağı!
Beşiktaş'tan Şener Özbayraklı atağı!
Kadrosuna bir sağ bek katmak isteyen Beşiktaş yönetimi, çalışmalarına devam ediyor. Bursaspor'da forma giyen Şener Özbayraklı da listede yer alıyor.

Teknik direktör Şenol Güneş'in "Öncelikle bir şağ bek transferi yapmamız gerekecek" açıklaması sonrası, futbol komitesi temaslarını hızlandırdı. Komite, şimdiye kadar Liverpool ile mukavelesini uzatmayan Glen Johnson ve Manchster City ile yeni sözleşme imzalamayan Micah Richards'ı gündemine almıştı.

NTV Spor 'da yer alan habere göre; Beşiktaş yönetimi, Güneş'in istediği doğrultusunda Bursaspor'da forma giyen Şener Özbayraklı ile ciddi olarak ilgilenmeye başladı. Siyah-beyazlı kulüp, 25 yaşındaki oyuncunun sözleşmesinde yazan "5 milyon TL karşılığında serbest kalır" maddesi nedeniyle Bursaspor ile masaya oturmadan transferi bitirebilir.

Fenerbahçe ile anlaştığı iddia edilen Şener için Şenol Güneş de devreye girdi. Güneş, geçen sezon öğrenci olan 25 yaşındaki oyuncuyu ikna etmeye çalışarak, transferde rol oynayacak.

Şener'in için Beşiktaş'ın 5 milyon TL serbest kalma bedeli ödeyecek olması, akıllara siyah-beyazlıların UEFA ile yaptığı anlaşmayı getirdi. UEFA ile yapılan anlaşma gereği siyah-beyazlılar, oyuncu satmadan bonservis bedelli bir futbolcuyu kadrosuna dahil edemeyecek. Edilen bilgiye göre, anlaşma şartlarında Beşiktaş'ın yeni sezon öncesi için yaklaşık 3.5 milyon Euro harcama hakkı bulunuyor. 3.5 milyon Euro'yu oyuncu satmadan kullanabilecek olan siyah-beyazlı yönetim, 5 milyon TL'ye karşılık olan yaklaşık 1.7 milyon Euro'yu yatırarak Şener transferini tamamlamaya çalışacak.