Beşiktaş'tan sessiz prova

Beşiktaş'tan sessiz prova
Beşiktaş'tan sessiz prova
2015-2016 sezonuna Avusturya'da hazırlanan Beşiktaş, ikinci hazırlık maçında Fransız ekibi Lille ile karşılaştı. Gleisdorf Solar Stadyumu'nda oynanan mücadele 0-0 sona erdi.

RADİKAL- 2015-2016 sezonuna Avusturya'da hazırlanan Beşiktaş , ikinci hazırlık maçında Fransız ekibi Lille ile karşılaştı. Gleisdorf Solar Stadyumu'nda oynanan mücadele 0-0 sona erdi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, ilk hazırlık maçında oynattığı kadrodan farklı bir 11'i sahaya sürdü. Bu kez kalede Tolga Zengin'e yer veren Şenol Güneş, defansta Serdar Kurtuluş, Milosevic, Tosic ve İsmail Köybaşı, orta sahada Atiba, Oğuzhan, Sosa, Kerim Frei ve Olcay Şahan ile santrforda Cenk Tosun'u oynattı.

Teknik direktör Şenol Güneş son iki günkü antrenmanlarda stoper mevkiinde denediği Tosic'i Lille maçında stoperde oynattı. Tosic, Milosevic ile beraber defansın orta ikilisini oluştururken, ikinci yarıdaki oyuncu değişiklileri sonrası son 25 dakika yine sol bek olarak oynadı.

QUARESMA VE RHODOLFO MAÇ KADROSUNDA YOK
Takım kampına 3 gün önce katılan Quaresma ve dün katılan Rhodolfo henüz hazır olmadıkları gerekçesiyle, Ömer Şişmanoğlu da ağrıları olduğu için maç kadrosuna alınmadı. Bu oyuncular kendilerine verilen program doğrultusunda kamp sahasında antrenman yaptı.

BAŞKAN FİKRET ORMAN MAÇI STATTA SEYRETTİ
Siyah beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman, bugün geldiği Avusturya'da vakit kaybetmeden direkt olarak Gleisdorf'taki stada geldi ve maçı yerinde seyretti. Takım ile ilgili son bilgileri almak için birkaç gün Avusturya'da kalacak olan Başkan Orman, yarın öğle saatlerinde bir basın toplantısı düzenleyecek.

ŞENOL GÜNEŞ'İN ESKİ ÖĞRENCİSİ LILLE KADROSUNDA
Teknik direktör Şenol Güneş'in eski öğrencisi olan Renato Civelli, Lille kadrosunda Beşiktaş'a karşı ilk 11'de yer aldı. Geçen sezon Bursaspor'un kadrosunda olan Civelli, ligin bitimi ile beraber Lille takımına imza atmıştı. Maç öncesi bir araya gelen Güneş ve Civelli, bir süre sohbet ettiler.

AVUSTURYA KAMPINDA SORUNLAR BİTMİYOR
Avusturya'da yaptığı kampta aradığı ortamı bulamayan Siyah-beyazlıların zaman zaman yaşadıkları sorunlara bir yenisi daha eklendi.
Saha zemini yüzünden oteli henüz Avusturya'ya gelmeden değiştiren Beşiktaş, buradaki saha zemininin de bozuk çıkması yüzünden yeniden eski otele dönme kararı almıştı. Siyah beyazlıların sorunları bununla da bitmedi. İlk kamp yeri olan Almanya'da hiç hazırlık maçı yapmayan Beşiktaş, Avusturya'da 6 hazırlık maçı planlaması yapmıştı. Ancak 4 maçı netleştirebilen siyah beyazlılar, diğer iki maçı kesinleştiremedi. Oynanması muhtemel ekiplerden İtalyan takımı Atalanta, resmi sitesinden bir açıklama yaparak Beşiktaş maçını iptal ettiğini bildirdi. Kamp süresince 6. maçı ayarlamaya çalışan Beşiktaş ise, bir anda 5. maçı dahi oynayamayacak duruma geldi. 9 Ağustos tarihinde Atina'da Olympiakos ile karşılaşacak siyah beyazlılar, kalan sürelerde başka maç yapamaz ise sezona 45 günde sadece 5 hazırlık maçı oynamış olarak girecek.