Beşiktaş'tan sürpriz transfer

Beşiktaş'tan sürpriz transfer
Beşiktaş'tan sürpriz transfer
Siyah-beyazlılar, oyuncu arama ekibinin raporu doğrultusunda 17 yaşındaki Nijeryalı futbolcuyla anlaşma sağladı.

Ara transfer döneminde hem kadrosunda eksik gördüğü yerlere takviye hem de geleceğe yatırım yapmak isteyen Beşiktaş , aradığı sağ beki Nijerya’da buldu.

Fikret Orman stat için tarih verdi


Hürriyet Gazetesi'nden İsmail Er'in haberine göre; Beşiktaş, kulübün geleceğe yönelik oluşturacağı kadroyu şimdiden belirlemek için yurt dışı ve içinde oyuncu arayışlarını sürdüren Fikret Demirel ve ekibi, 2013’te Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen FIFA U17 Dünya Kupası’nın yıldız isimlerinden olan Nijeryalı Musa Mohammed’i transfer etti.

"DÜNYA ÇAPINDA BİR YETENEK"

Beşiktaş'ın eski yıldız oyunculardan ve şu anda Nijerya Milli Takım antrenör kadrosunda yer alan Daniel Amokachi’nin de tavsiye ettiği Nijerya U17 kaptanı Musa Mohammed için eski Kartal, "Musa, gelecekte dünyanın en iyi sağ beklerinden biri olacak. O sebeple Beşiktaş çok iyi bir hamle yaptı” ifadelerini kullandı. Beşiktaş’ın tarama ekibi üyeleri ise “Beşiktaş Kulübü geleceğe şimdiden yatırım yapıyor. Musa Muhammed, müthiş bir teknik ve zekaya sahip. Şu an 17 yaşında ama gelecekte önemli bir yıldız adayı olarak karşımıza çıkacak” yorumunu yaptı.

Musa Mohammed’in Kolombiya’dan transfer edilen Pedro Franco gibi antrenmanlara dahil edilerek geleceğe hazırlanacağı belirtildi.

'Sarı Fırtına'dan Beşiktaş değerlendirmesi


BİR İKİ GÜNE İYİ HABER GELEBİLİR

Öte yandan Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, siyah-beyazlıların transfer komitesinden 3 oyuncu isteğini yineledi. Takımda özellikle orta saha ve stoper mevkilerinde sıkıntı yaşadığını belirten Hırvat çalıştırıcı karşısında Futbol Komitesi’nden Ahmet Kavalcı çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi. Lescott’tan haber beklediklerini söyleyen Kavalcı, menajerlerin ise orta saha için Werder Bremen’li Aaron Hunt’u önerdiklerini vurgularken “iki gün içende yeni transferlerimizi açıklayabiliriz” diye konuştu. Öte yandan siyah beyazlıların, Bursaspor’dan ayrılmak istediğini belirten Batalla’nın menajeriyle de görüştükleri iddia edildi. 

Lescott için son 24 saat