Beşiktaş'tan TFF'ye: Bizden günah gitti

Beşiktaş'tan TFF'ye: Bizden günah gitti
Beşiktaş'tan TFF'ye: Bizden günah gitti
Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, taraftarların kendilerine 'Bir şeyi beceremeyecek misiniz?' diye baskı yaptığını söyledi.

ALİ DANAŞ / İSTANBUL (DHA) - Siyah-beyazlı takımın bu sabah gerçekleştirdiği antrenman sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ahmet Nur Çebi, " Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), kurullara rağmen doğru bir karar alarak onların üstünde olduğunu göstermesi gerekir" dedi.

İkinci Donk vakası!


"ŞİKE SÜRECİ GİBİ YILLARCA KONUŞULACAK BİR OLAY YARATILMAMALI"

Çebi, "Şike süreci gibi yıllarca konuşulacak bir olay yaratılmaması için TFF'nin elinde bir fırsat var. En doğru kararı alıp hakkımızı vermeliler. Kasımpaşa maçı kararının Ocak ayının ilk haftasında açıklanacağı bilgisine ulaştık. Kurullara müdahale edemiyoruz" ifadelerini kullandı.

"TARAFTARIMIZ BİZE BASKI YAPIYOR"

Ahmet Nur Çebi, taraftarın kendilerine inanılmaz bir baskı yaptığını belirterek, "Artık Beşiktaş 'ın hakkının yenmemesi için elimizden ne geliyorsa yapmamızı istiyorlar. Biz de yapılacak her türlü baskıyı yapıyoruz, bu maçın tekrar edilmesi lazım. Mutsuz taraftar, olumsuz her hareketi yapmaya hazır taraftardır. Bize sürekli 'Siz hiç bir şeyi beceremeyecek misiniz?' diye isyan ediyorlar. Bizden günah gitti. Maçın tekrar edilmemesinden ve sonrasında olacak olaylardan TFF sorumludur" dedi

"MHK'YE RAĞMEN KARAR ALAMIYORLAR İSE TFF YÖNETİMİNE GEREK KALMAZ"

Federasyon'un alacağı kararın emsal olacağını söyleyen Çebi, "TFF çalışanlarını ve kurullarını koruyor olabilir ama alacakları karar ,kurullarının yapmış olduğu yanlışı düzeltmeleri için bir fırsat. MHK'nın görüşlerine rağmen tekrar yönünde bir karar almaları lazım. Eğer bunu yapamıyorlarsa TFF yönetimine gerek kalmaz o zaman. Alacakları karar emsal olacaktır'' diye konuştu.

İsmail'in büyük şanssızlığı


"KASIMPAŞA BU EZİKLİKLE YAŞAMAK İSTEMEZ"

Kasımpaşa'nın bu olayı kabullendiğini dile getiren Çebi, "Kasımpaşa Kulübü de zaten bu olayı kabullenmiş görünüyor. Çünkü Onlar da böyle bir yanlışlığın ezikliği ile yaşamak istemezler'' dedi.

"ZEKERİYA ALP'İN BUNLARI SOHBETTE BİLE SÖYLEMEYE HAKKI YOK"

Zekeria Alp konusunda değinen Ahmet Nur Çebi, "Zekeriya Alp ahlak dışı bir şey yapmadı ama çok büyük bir yanlış yaptı. Maç sonrası açıklamalarını sohbette söylediği dile getiriliyor ama böyle önemli konuları sohbette söylemeye de hakkı yok. Bunlar sohbette konuşulacak şeyler değil'' diye konuştu.

"RONALDINHO KONUSU BİTMEDİ OCAK'TA KENDİSİNE HABER GÖNDERECEĞİZ"

Ronaldinho konusunda SPK'dan dolayı sözleşmesi bitmeden görüşüyoruz diyemeyeceklerini açıklayan Çebi ''Sözleşmesi 31 Ocak'ta bitiyor .O tarihten sonra haber göndeririz. Eğer kendisi görüşmeyi kabul ederse gider görüşürüz, bizde oynamak isterse anlaşmayı imzalarız. Ama sözleşmesinin sonuna kadar kendisiyle bir görüşme gerçekleştiremeyiz" şeklinde konuştu.

20 MİLYON EURO KAYNAK YARATTIK

Mevcut sponsorlukları yeniden revize etmeye başladıklarını ve çok mesafe aldıklarını da açıklayan Ahmet Nur Çebi yeni sponsorlar ile birlikte toplamda 20 milyon euroyu geçecek kaynak sağladıklarını söyledi.

Gökhan Töre'den kavga açıklaması