Beşiktaş'tan TFF'ye 'Süper' başvuru

Beşiktaş'tan TFF'ye 'Süper' başvuru
Beşiktaş'tan TFF'ye 'Süper' başvuru
Beşiktaş Yönetimi, 2010-11 sezonunda oynayamadıkları Süper Kupa'nın yapılması için TFF'ye başvuracak. Siyah-beyazlılar, Yargıtay kararının ardından Fenerbahçe ile yapılacak bu maçta iki kulüp taraftarının da yarı yarıya yer almasını isteyecek.

Şike davasında yargılanan Beşiktaş 'ın eski yönetici Serdal Adalı ve teknik direktör Tayfur Havutçu’nun beraat etmesi, siyah-beyazlı yönetimi harekete geçirdi.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; mahkeme sonucunun açıklanmasından sonra resmi sitesinden yaptığı açıklamada Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu’nun suçsuz olduklarına zaten başından beri inandıkları yönünde ifadeler kullanan Beşiktaş Kulübü, şimdi de Süper Kupa’nın oynanması için TFF’ye başvuracak.

O dönemki TFF Yönetimi’nin oynatmadığı Süper Kupa, davanın sonuçlanmasıyla tekrar gündeme gelirken, Beşiktaş Yönetimi ilk olarak hukuki açıdan bu işin mümkün olup olmadığını araştıracak. Şartların uygun olması durumunda siyah-beyazlılar, resmi olarak TFF’ye finali oynamak için başvuracak.

2010-2011 sezonunda Türkiye Kupası’nı kazandığı için böyle bir hakkı bulunan Beşiktaş'ta bu konuyu Başkan Fikret Orman ile görüşerek gündeme getiren yöneticilerin, “Hem Beşiktaş hem de Fenerbahçe aklandı. Belki 'Yargıtay’ı bekleyin' diyebilirler ama yine de şimdiden Süper Kupa için gerekli hazırlıkları yapmakta yarar var. Madem iki camianın o sezonki kupaları aklandı o zaman Süper Kupa da görkemli bir şekilde oynatılmalı. Oynatılırsa bu maç çok anlamlı olacak. Derbiden ziyade kötü günleri geride bırakabilecek bir dostluk maçı havasında geçebilir. Tribünler yarı yarıya olabilir” diye konuştular.