Beyzbolda çılgın sözleşme: 217 milyon Dolar

Beyzbolda çılgın sözleşme: 217 milyon Dolar
Beyzbolda çılgın sözleşme: 217 milyon Dolar
Amerikan Beyzbol Ligi'nde (MLB) serbest oyuncu statüsünde bulunan David Price, Boston Red Sox ekibi ile 217 milyon Dolar karşılığında 7 yıllık anlaşma sağlayarak, "en pahalı atıcı" unvanını elde etti.

İSTANBUL - MLB'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, geçen sezon Detroit Tigers ve Toronto Blue Jays takımlarında görev yapan solak atıcı Price'ın gerçekleştirilecek sağlık kontrollerinin ardından Boston Red Sox ile sözleşme imzalayacağı bildirildi.

Beş kez All-Star seçilen 30 yaşındaki ABD'li beyzbolcu, kariyerine başlayıp 6 sene oynadığı Tampa Bay Rays takımında 2012 yılında ligin en iyi atıcılarına verilen Cy Young Ödülü'nü kazanmıştı.

Los Angeles Dodgers ile 2014'te 215 milyon dolar değerinde 7 yıllık sözleşme yapan Clayton Kershaw, en çok kazanan atıcı unvanını elinde bulunduruyordu. MLB'de en fazla ücret alan oyuncu unvanı ise geçen sene Miami Marlins'e 13 yıllığına 325 milyon dolara imza atan ABD'li Giancarlo Stanton'a ait.

Lig tarihinde 8 şampiyonluğu bulunan Boston Red Sox, geçen sezon Amerikan Ligi Doğu Grubu'nda son sırada yer alarak play-off'lara kalamamıştı. (AA)