Bilal Kısa transferinde kriz çıktı!

Bilal Kısa transferinde kriz çıktı!
Bilal Kısa transferinde kriz çıktı!
Akhisar Belediyespor Kulübü Başkan Hüseyin Eryüksel, Galatasaray ile prensip anlaşmasına varan Bilal Kısa'nın kendilerine 1 milyon TL ödemesi gerektiğini söyledi, sözleşmesi feshedilen Theofanis Gekas'a da kapılarını yeniden açtı.

MANİSA- Roberto Carlos'un yerine teknik direktörlük görevine Cihat Arslan'ı getiren Akhisar Belediyespor'da serbest kalan Bilal Kısa'nın sözleşmesinde özel bir madde olduğunu belirten Başkan Hüseyin Eryüksel, "Bilal'in serbest kalması halinde ayrılmak için bize 1 milyon TL ödemesi gerekiyor. Galatasaray 'ın bu sözleşmeden haberi herhalde yok" ifadelerini kullandı.

Geçen sezon Roberto Carlos'la yıldızı barışmayıp kadro dışı kalan, ardından da sözleşmesi feshedilen Yunan golcü Theofanis Gekas'la tekrar görüşebileceklerini söyleyen Eryüksel, "Alacakları için kulübü UEFA ve FIFA'ya şikayet etmedi. Onunla tekrar temasa geçebiliriz. Kendi kararı da önemli" şeklinde konuştu.

Cihat Arslan ise "Gekas takımın ligde kalmasına büyük katkı yaptı. Herkesin takımında isteyeceği bir oyuncu. Öncelikle neden gittiğini detaylarıyla ögrenmek isterim. Dönmesi için şartlarım olur" dedi.

Geçen sezon 13 gol atan Gekas, mart ayında kadro dışı bırakılmıştı.

OPERASYON KAPIDA

Akhisar Belediyespor ile sözleşme imzalayan teknik direktör Cihat Arslan, öncelikli olarak takımı çok değişiklik yapıp ana yapıyı bozmadan tazeleyeceklerini söyledi.

Bilal, Bruno, Mehmet Akyüz ve Vaz Te hariç tüm futbolcuların sözleşmesinin devam ettiği Akhisar Belediyespor'da en az 5 isimle yolların ayrılması bekleniyor.

Futbolcu olarak forma giydiği yeşil siyahlılara 25 yıl sonra dönen Arslan, "Korakor mücadele eden, savaşıp pes etmeyen, oynamaya ve kazanmaya çalışan bir takım olacağız. Hiçbir maçta mücadeleyi, kazanma arzusunu bırakmayacağız" dedi. Haldun AKYÜZ (DHA)