'Bildiğim gibi oynayacağım'

Basketbol Milli Takımı'nın NBA patentli oyuncusu Hidayet Türkoğlu, kendisine yönelik yapılan eleştirilerin önemli olmadığını...

İSTANBUL - Basketbol Milli Takımı'nın NBA patentli oyuncusu Hidayet Türkoğlu, kendisine yönelik yapılan eleştirilerin önemli olmadığını belirterek, "Her zaman eleştirilere açığım, ama basketbolu kendi bildiğim gibi oynamaya devam edeceğim" dedi. Hidayet, olumlu eleştirileri her zaman dikkate aldığını vurgulayarak, "Ancak kişiliğime yönelik eleştirileri önemsemiyorum. Bu konuda eleştiriler olsa da basketbol anlayışımı değiştirmem. Karakter ve oyun anlayışı bakımından bazı şeyleri kafamda oturtmuş biriyim. Ne yapmam gerektiğini gayet iyi biliyorum" diye konuştu. Dünya Şampiyonası'nda bireysel oynadığı yönünde yapılan eleştirilere de yanıt veren Hidayet, "ABD'de elimden geleni yaptım. İyi bir performans sergiledim. İsveç'te de aynısını yapacağım" dedi.
Milli Takım'da liderlik kavgası olduğu yönünde iddiaları yanıtlayan Hidayet Türkoğlu, "Takımda liderlik kavgası yaşanmıyor. Saha içinde de kim oyun kurucu pozisyonunda oynuyorsa, o takımın lideridir" şeklinde konuştu. Yaptıkları çeşitli maçlar boyunca böyle bir sıkıntı yaşamadıklarını kaydeden Hidayet, şunları söyledi: "ABD'de böyle bir durum yaşanmadı. 'Ben liderim', 'O lider' diye birşey yok. Takımda oyun kurucu liderdir."
Öte yandan Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını İtalya'nın Bormio kentinde sürdüren '12 Dev Adam', dün çalışmalarına devam etti. Kısa ve uzun oyuncuların ayrı ayrı çalıştığı antrenmanda, bir grup halter çalışırken, diğer grup ise toplu antrenman yaptı. (Spor Servisi)