Bildik vaka, tanıdık teşhis

Milli Takım'ın üç yıl aradan sonra yine Çek Cumhuriyeti'ne farklı yenilmesinin şoku sürerken, teknik direktör Şenol Güneş, takımının özellikle ilk yarıda hayal kırıklığı yaşattığını söyledi.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

TEPLİCE - Milli Takım'ın üç yıl aradan sonra yine Çek Cumhuriyeti'ne farklı yenilmesinin şoku sürerken, teknik direktör Şenol Güneş, takımının özellikle ilk yarıda hayal kırıklığı yaşattığını söyledi. Slovakya maçına kadar toparlanacaklarını söyleyen Güneş, "İlk yarıda iyi motive olamadık. Üst üste gelen goller oyun planımızı altüst etti. Ancak biz de oynamak için çok istekli değildik. Rakibimiz kadar kazanmayı istemedik. Mücadele etmeden kazanılmaz. Ne yazık ki, hazırlık maçlarında gerçek gücümüzü sahaya yansıtamıyoruz. Sezon sonunun yaklaşması nedeniyle futbolcular yorgun ve haliyle takımlarındaki maçlarını düşünüyor. Ancak bunlar mazeret olamaz" diye konuştu.
Tecrübeli çalıştırıcı, rakiplerinin çok sert bir futbol sergilediğine dikkat çekerek, şözlerini şöyle noktaladı: "İlhan ve Hasan Şaş gibi iki önemli oyuncumuz sakatlandı. Bu sonuçtan dersler çıkaracağız. Slovakya maçı öncesi karamsar değilim. Çünkü sahadaki biz değildik. Bugüne kadar bu futbolcularla geldik. Yine onlarla yolumuza devam edeceğiz. Slovakya maçı öncesindeki süreyi çok iyi değerlendirip, eksikleri gidereceğiz."
Ulusoy: Özür diliyoruz
Sözlerine kamuoyundan özür dileyerek başlayan Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy, zorlu maçlar öncesi takıma sahip çıkılmasını istedi. Ulusoy futbolda her sonucun olabileceğini belirterek, şöyle konuştu: "Bu bizim değil, Türkiye'nin takımıdır. Maalesef özel maçlarda konsantrasyon zaafımız hala devam ediyor. Bu nedenle böylesi maçlarda iyi sonuçlar alamıyoruz. Geçmişte bunun sıkıntısı yaşadık. Ancak sonucun mazereti bu olamaz. Çek Cumhuriyeti'nin maça nasıl motive olduğunu ve bizi ne kadar ciddiye aldığını herkes gördü. Umarım futbolcularım bu sonuçtan dersler çıkarır, zaten çıkarmaları da gerekir. Teknik kadromuzun da bu konuda fikir üretmesi şart."
Ulusoy, Euro 2004'e grup lideri olarak gideceklerini yineleyerek, sözlerine şöyle tamamladı: "Slovakya maçına kadar tüm eksiklikler giderilecektir. Biz de bu konuda üstümüze düşen görevi yapacağız. Ancak farklı yenilgi nedeniyle takımın üzerine fazla gidilmemeli. Şimdi yıkıcı değil, yapıcı eleştirelere ihtiyacımız var."