Bildiri savaşları! Maç sahada kalmadı

Bildiri savaşları! Maç sahada kalmadı
Bildiri savaşları! Maç sahada kalmadı
Galatasaray Odeabank ile Fenerbahçe arasında Abdi İpekçi'de oynanan maçta yaşanan olaylarda, sarı-lacivertli kulübün genel sekreteri Mahmut Uslu saldırıya uğradı. Fenerbahçe, yayımladığı bildiri ile ezeli rakibi ve Basketbol Federasyonu'na sert tepki gösterdi. Sarı-kırmızılılar ise iddiaları yalanlarken, başarılarının gölgelenmeye çalışıldığını savundu.

İSTANBULKadınlar Basketbol Ligi finalinin dün akşam oynanan ve Galatasaray ’ın Fenerbahçe’yi yenerek lig şampiyonu olduğu son karşılaşmasında yaşananlara tepki gösteren Fenerbahçe Spor Kulübü sert bir açıklama yayınladı, “Galatasaray kulübü, bugün bulundukları noktada ‘ezeli rakip’ tanımını da yok etmiş; kulübümüz ve camiamız için yok hükmüne gelmişlerdir” dedi.

Mahmut Uslu'ya yumruk atan kişi


Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklama şöyle:

Dün akşam, Abdi İpekçi 'Spor' Salonu'nda yaşanan tarihi rezaletin bire bir sorumlusu olan Galatasaray Spor Kulübü'nün, önemli bir süre geçmesine rağmen herhangi bir açıklama yapmamış olması, bu tehlikeli organizasyonu üstlendiğini ve bu şiddet eğiliminden beslendiğini; Fenerbahçe nefretlerinin hangi noktaya geldiğini açıkça göstermektedir.

O yumruğa kasten adam yaralamaktan işlem


Hemen her konuda, kamuoyunu istedikleri çerçevede yanıltma ve yönlendirme konusunda açıklama yapma refleksi gösteren, kulübümüz aleyhine meydana gelen/gelebilecek her olayda 'bir şekilde' pozisyon alan Galatasaray Yönetimi'nin; kimi zaman kapı arkalarında kimi zaman kamuoyu önünde ortaya koydukları bu tutum, camiamız tarafından alışılagelmiş olmakla birlikte kendileri adına artık tarifi mümkün olmayan haldedir.

Son 3 yıldır göstermiş oldukları duruş ve attıkları her adım ile 'ebedi dost' kavramının içini boşaltan Galatasaray Kulübü, bugün bulundukları noktada "ezeli rakip" tanımını da yok etmiş; Kulübümüz ve camiamız için "yok hükmüne" gelmişlerdir.

Galatasaray 14 yıl sonra şampiyon


Tüm planlarını, geleneklerinden gelen kumpas ve tuzak alışkanlıkları doğrultusunda, Başkanımız Aziz Yıldırım'ın maça gelmesi üzerine yapan, her fırsatta Başkanımızın yaşadığı hukuksal süreci manipüle etme uğraşısı içerisinde olan Galatasaray Yönetimi, Galatasaray profesyonelleri ve Ultraaslan denen taraftar grubu görünümlü topluluğun bu operasyonu; Başkanımızın maça gelmemesi ile değişmiş, oyun, bu kez yöneticilerimize yönlendirilmiştir.

Dün akşam, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yaşananlar, Türk spor tarihinde rezillik adına bir ilk olmakla birlikte Galatasaray'ın tüm bireyleri ile ortaya koyduğu duruş ve ayak oyunları noktasında, kulübümüz, yöneticilerimiz ve camiamız adına kesinlikle bir ilk değildir.

Dostluk mesajları verip her fırsatta düşmanlık yapan, Fenerbahçe nefreti ve kompleksi ile adeta gözü dönen Galatasaray Kulübü yöneticilerinin son terbiyesizliğini unutmayacak olmakla birlikte kendileri ile bir daha hiçbir platformda ortak paydada buluşmayacağımızı,

Dün yaşattıkları rezalet ile ilgili hukuki başvurularımızı ve süreci, yakından takip ettiğimizi,

Olayın bir diğer sorumlusu olarak, sahibi bulundukları final organizayonunda yaşanan bu rezilliğe müdahale etmeyen aksine ’alet olan’ Türkiye Basketbol Federasyonu’nun düştüğü durumu da utançla karşıladığımızı,

Kamuoyuna açıklarız."  

'Yumruk atmadım, makas aldım'

GALATASARAY'DAN YANIT: DARP İDDİALARI YALAN

"Galatasaray Odeabank Kadın Basketbol Takımı’nın dün geceki zaferinden sonra yapılan polemikler, bu yıl üç ayrı finalde Fenerbahçe’yi yenerek üç kupa birden kazanan sporcularımızın büyük başarısını, daha önce çok kez yapıldığı gibi, yine gölgelemeye yöneliktir.

Şu ana kadar bu gölgeleme girişimine fırsat vermemeye çalıştık. Ancak bazı gerçeklerin sağduyulu biçimde kamuoyuna açıklanması da zorunluluk olmuştur.   

Öncelikle bu münferit olayın kulübümüzle hiçbir ilgisi yoktur. Ayrıca olay sonrası farklı açılardan çekilen görüntüler darp iddialarını yalanlamaktadır. Böyle bir durumda polisin doğal olarak anında müdahale etmesi gereken bir darp fiilinin yaşanmadığı anlaşılmaktadır.

Olay sonrası polis tarafından ifadesi alınan ve tahrik altında sataşmada bulunduğunu söyleyen Galatasaray taraftarı; Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi Mahmut Uslu’nun da tanıdığını söylediği bir kişidir.

Galatasaray yönetimi, misafir takım yöneticilerine, karşılaşmanın yapıldığı Abdi İpekçi Arena’da, güvenlik birimleriyle de görüşerek kendileri açısından en güvenli yeri tahsis etmiştir.

Abdi İpekçi Arena’da protokol olarak nitelendirilen bölüm, zannedildiği gibi mekan olarak ayrı dizayn edilmiş bir yer olmayıp, tamamen taraftarların ortasında bulunan tek sıra koltuklardan ibaret bir oturma düzenine sahiptir.

Görüntüler dikkatle incelendiğinde, Galatasaray yöneticilerinin maçı izlediği ve protokol diye adlandırılan bölümle, misafir takım yöneticilerinin oturduğu yer arasındaki güvenlik farkı çok net anlaşılabilir.

Nitekim, maç sırasında misafir takım yöneticilerinin bulunduğu yerde güvenlik açısından herhangi bir zafiyet yaşanmamıştır.

Olay, Fenerbahçeli yöneticilerin taraftarların arasından geçerek salondan ayrıldığı sırada meydana gelen ve kulübümüzle hiçbir ilgisi bulunmayan münferit bir hadisedir.

Kulübümüz, benzer tatsızlıkların yaşanmaması için deplasman maçlarında asgari sayıda temsil edilmeye ve seyirciyi tahrik edici bir tutumda olmamaya özen göstermiştir.

Fenerbahçe yöneticisi Mahmut Uslu’nun geçmişte, Ülkerspor koçu olduğu sırada, Galatasaray Erkek Basketbol Takımımızın şimdiki koçu Ergin Ataman’a yönelik yumruklu saldırı girişimi hafızalardayken, tasvip etmediğimiz bu olaydan sonra sergilediği üslup da art niyetinin ifadesidir.

Galatasaray Spor Kulübü olarak, iddia edildiği gibi darp fiili olmasa da bu tür arzu edilmeyen olayların bir daha yaşanmaması için hepimizin gereken özeni göstermesinin önemini bir kez daha hatırlatıyoruz.

Bu konuda bundan böyle herhangi bir polemiğin içinde olmayacağımızı ve Kızlarımızın salonda alın teriyle kazandıkları görkemli zafer sonrasında gündemin değiştirilmesine izin vermeyeceğimizi de belirtiriz."

Kadın basketbolcuların soyunma odasında canlı yayın krizi