Bilet kuyruğunda sabahladılar

Bilet kuyruğunda sabahladılar
Bilet kuyruğunda sabahladılar
Yeni Erzurum Stadyumu'nda Pazar günü oynanacak olan Galatasaray-Fenerbahçe Süper Kupa Final maçının biletleri için iki takımın taraftarları bilet kuyruğunda sabahladı

Turgay İPEK

ERZURUM - Spor Toto Süper Lig şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu Fenerbahçe arasında 12 Ağustos Pazar günü Erzurum’da oynanacak derbi maçın biletlerinden alabilmek için sporseverler, gece yarısında kuyruğa girdi. Binlerce futbolsever, sahuru bilet kuyruğunda yaptı.

Fenerbahçe- Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçına ilk kez ev sahipliği yapacak olan Erzurum’da heyecan dozu giderek artıyor. Yeni Erzurum Stadyumunda pazar günü saat 20.55’te oynanacak olan süper kupa maçının biletlerinin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bugün saat 11.00’de satışa çıkarılması taraftarı kuyrukta sabahlattı. ’Bu maç kaçmaz’ diyen binlerce taraftar bilet alabilmek için Yeni Erzurum Stadı’na adeta hücum etti. Biletix gişesinin önünde Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarlarının ayrı ayrı ve kilometrelerce uzunluktaki kuyruklarda bekleyen sporseverler, sahuru da burada yaptı. Seyyar satıcılar ise bilet kuyrunun bulunduğu stadyumun çevresini kahvehane ve lokantaya çevirdi. Ramazan olması nedeniyle dev semaverlerde demlenen çaylar içildi ve kilolarca köfte tüketildi. Sporseverlerden bazıları ise geceyi kurdukları çadırda geçirdi.

Bilet satışları bugün saat 11.00’de Fenerbahçe ve Galatasarak taraftarları için ayrı ayrı ve birbirlerinden uzakta olan gişelerde başladı. Stat ve çevresinde sıkı güvenlik önlemleri dikkat çekerken, kuyrukta bekleyen her taraftara en fazla 2 bilet veriliyor. Kale arkalarının 15, maraton tribününün 30 liradan satıldığı biletlerin satışına yarın da devam edilmesi bekleniyor.

Bilet alabilmek için 24 saat kuyrukta beklediğini söyleyen taraftarlardan Kadir Pardeli, "Derbi maç için saat 23.00’te kuyruğa girdik. Sahuru bilet kuyruğunda yaptık. İyi ki erken gelmişiz. Kuyruk sabaha doğru iyice büyüdü. Böyle bir maç için kuyrukta beklemek bile ayrı bir zevk. Büyük bir sabırsızlıkla maç saatini bekliyoruz" diye konuştu.(dha)