Bilet satışında Fener önde

Turkcell Süper Lig şampiyonu Fenerbahçe ile Fortis Türkiye Kupası sahibi Beşiktaş'ı Almanya'da karşı karşıya getirecek Süper Kupa için önceki gün itibarıyla satılan bilet sayısında Fenerbahçe'nin ezici bir üstünlüğü bulunuyor.

İSTANBUL - Turkcell Süper Lig şampiyonu Fenerbahçe ile Fortis Türkiye Kupası sahibi Beşiktaş'ı Almanya'da karşı karşıya getirecek Süper Kupa için önceki gün itibarıyla satılan bilet sayısında Fenerbahçe'nin ezici bir üstünlüğü bulunuyor.
Köln'de RheinEnergie Stadı'nda yapılacak maç için 12 bin 747 bilet satıldı. Fenerbahçeli taraftarlar Beşiktaşlılara kıyasla karşılaşmaya daha fazla ilgi gösterdi. Önceki gün itibarıyla satılan biletler konusunda Sarı-Lacivertliler ezeli rakiplerini üçe katladı. Satılan 12 bin 747 biletin 9 bin 252'si Fenerbahçeli taraftarlar tarafından alınırken Beşiktaş taraftarlarının yer alacağı tribünün biletlerinden 3 bin 435'i satıldı.
Federasyon tarafından yapılan açıklamada VIP tribünden ise 60 biletin satıldığı ve final maçında stadın tamamen dolması beklendiği belirtildi. KölnTicket'ın internet sitesi ve satış noktalarından satışı yapılan biletlerin fiyatları 25 ile 150 avro arasında değişiyor. Karşılaşmanın kale arkası biletleri 25 avro, Doğu ve Batı tribünlerinin üst bölümleri 35 avro, alt bölümleri 50 avrodan satılıyor. Doğu tribünün Fenerbahçe, Batı tribününse Beşiktaş'a ayrıldığı statta VIP koltukları 150 avroya satın alınabiliyor.
Bu yıl ikincisi oynanacak Süper Kupa ayrıca iki takımın yeni transferlerinin ilk resmi maça çıkma özelliği de taşıyor. Fenerbahçe, yeni sezon öncesi Roberto Carlos, Collin Kazım, Ali Bilgin, Gökhan Gönül, Gökçek Wederson, İlhan Parlak ve Gürhan Gürsoy ile kadrosunu güçlendirirken, Beşiktaş ise Edouard Cisse, Rüştü Reçber, Mehmet Yozgatlı, Rodrigo Tello ve Hakan Arıkan'ı transfer etti. (Spor Servisi)