Bilgili: Ahmet teşekkür etmeli

Beşiktaş Kulüp Başkanı Serdar Bilgili, Siyah-Beyazlı kulübün şu anki durumu ve gelecekteki projeleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş Kulüp Başkanı Serdar Bilgili, Siyah-Beyazlı kulübün şu anki durumu ve gelecekteki projeleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Golcü oyuncu Ahmet Dursun'un gidişi konusunda konuşan Bilgili, "Ahmet yıllardır milyon dolar alıyor. 30-40 katı maaş alan biri, işine ve kulübüne saygı duymalı. Ahmet Dursun'u 3-4 kere kurtardık, ört bas ettik. Giunti ile yaşadığı son olaydan sonra ne yapabilirdik ki? O yüzden Ahmet Dursun şu anda bile teşekkür etmeli ve saygı göstermeli" dedi. Genç başkan, son günlerin formda ismi Sergen Yalçın için de, "Sergen bizim kadar Beşiktaşlı, hayatta gitmez. O Beşiktaşlı. Ne biz pazarlık yaparız ne de o yapar. Sergen'in hiç hakkı yenmedi. O en çok parayı alan oyuncularından biri. Hak ediyor. Hayatta sıkıntısı olmaz" diye konuştu.
Tesisleşme konusunda da projelerinin sürdüğüne dikkat çeken Serdar Bilgili, İnönü Stadı'nı da yenilemeyi düşündüklerini kaydederek şöyle konuştu: "İnönü'yü sıfırdan yapmak mümkün değil. İnönü, Avrupa'daki butik, yani kapasitesine oranla loca ve kaliteli koltuğa sahip statlardan biri. Açık tribünün üzerini kapatıyoruz. 7 bin kişilik daha kapasite arttırılacak." Beşiktaş'ın bu sezonun en büyük şampiyonluk adayı olduğunu öne süren Serdar Bilgili, "Beşiktaş sadece sportif başarıyla gitmiyor. İdari ve ekonomik olarak da sağlam basıyoruz. Bu anlamda da şampiyonuz" şeklinde konuştu. Ligde rakipleriyle aralarındaki puan farkının bu kadar açılmasını beklemediklerini de söyleyen Bilgili, "Ligin tadı kaçtı diye tepki alıyorum ama yapacak bir şey yok. Rakiplerimiz üzerine düşeni yapmalı. Ligin tadı kaçtıysa bu bizim suçumuz değil" dedi.
Galatasaray'ın da durumunu değerlendiren Bilgili şöyle konuştu: "Terim'e başarısız diyemem. Futbol takımının başarısının yüzde 30'u antrenördür. 40'ı futbolculardır. 30'u yönetimdir. Galatasaray daha önceki başarılarının bedelini ödedi."