Bilgili özür diledi: İyi evsahipliği yapamadık

Derbide çıkan olaylarla ilgili "Bu tartışmada kimse beraat edemez" diyen Beşiktaş Başkanı, Fatih Terim ve kamuoyundan özür diledi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili, cuma gecesi oynanan derbide çıkan olaylarla ilgili düzenlediği basın toplantısında, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'den özür diledi. Bilgili, maç sırasında kimsenin üzerine düşeni yapmadığını, herkesin yapmaması gereken şeyleri yaptığını belirterek, "Bu tartışmada kimse beraat edemez" dedi.
Maçın Beşiktaş İnönü Stadı'nda oynandığını ve bu nedenle Beşiktaş'ın evsahibi olduğunu söyleyen Bilgili, "Beşiktaş, Galatasaraylı misafirlerini gerektiği gibi ağırlayamamıştır. Üzerine düşeni yapamamıştır. Kendi içindeki sorumlular hakkında gereğini yapacağız" diye konuştu.
di.
Bilgili, Fatih Terim'in başarılarından övgüyle söz ettikten sonra "Kendisine maç boyunca ağır küfürler edilmiştir. Bu yapılanlardan dolayı Fatih Terim'den özür diliyorum" dedi.
Gazetecilerin, Terim'in bir gazetede yer alan ve Beşiktaş tribünlerine işaret yaparken görüntülenmesi hakkında ise "Kendisine çok ağır hakaretler edildi. Konuşulması gereken o hareket değil, hakaret ve küfürlerdir" diye konuştu.

"TERİM İSTEYEREK YAPMAMIŞTIR"

Bilgili, kendi açıklamasından sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. İşte sorular ve yanıtları:
* 'Vatan haini Mektebi Sultani' pankartından haberiniz var mıydı?
- Hiçbir bilgimiz yok. Bizim açımızdan utanç verici bir olay. Bunu tatsız bir şaka olarak düşünmek istiyorum. Benim Galatasaraylı bir sürü yakın arkadaşım ve dostum var. Bazı hoşlanmadığım huyları olsa bile hiçbirinde vatana hıyanet belirtisi görmedim.
* Terim'in tribünlere yaptığı hareketi yorumlar mısınız?
- Fotoğrafı görmedim ama ifade edildi. Ama bu değerli futbol adamına bu kadar ağır küfürden sonra kendisinin de istemeyerek yaptığı bir reaksiyondur. Hangimize bu kadar küfredilse bunu yapardık.