Bilgili: Tarihi bir dönemeçteyiz

Beşiktaş Kulüp Başkanı Serdar Bilgili, Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea ile oynayacakları karşılaşma öncesinde hedeflerinin öncelikle tur atlamak olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Beşiktaş Kulüp Başkanı Serdar Bilgili, Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea ile oynayacakları karşılaşma öncesinde hedeflerinin öncelikle tur atlamak olduğunu söyledi. UEFA'nın Chelsea maçını tarafsız sahaya alması nedeniyle, maçını Almanya'da yapacak olan Beşiktaş, bu ülkeye gitti. Atatürk Havalimanı'nda bir açıklama yapan Serdar Bilgili, Chelsea ile İstanbul'da değil de Almanya'da karşılaşacak olmalarının kendileri açısından bir dezavantaj olmadığını ifade ederek, "Biz kazanmak için maça çıkacağız ve oynayacağız. Maçımızı Almanya'da yapacak olmamızı dezavantaj olarak görmüyoruz. Tarihi bir dönemeçteyiz ve en iyi şekilde geçmeliyiz" dedi. Chelsea ile, bu yıl Avrupa Şampiyonlar Ligi finalinin yapılacağı Auf Arena Stadı'nda karşılaşacaklarını hatırlatan Bilgili, "Belki orada final oynayan takım da olabiliriz, bunu çok arzuluyorum. Taraftarlarımızın desteğiyle de başaracağımıza inanıyoruz" diye konuştu.
Kaan Dobra hazır
Sakatlığı yüzünden takımdan iki haftadır ayrı kalan Kaan Dobra'nın oynamaya hazır olduğu açıklandı. Takımla birlikte çalışan Polonya asıllı futbolcunun Chelsea maçında ilk onbirde sahaya çıkması beklenirken, Adanaspor maçında bir de gol atarak çıkışa geçen Okan'ın kulübeye alınması konusunda kesin kararın maç saatinde verilmesi bekleniyor.
Chelsea maçına gurbetçilerin büyük ilgi gösterdiği ve tüm biletlerin satımdığı açıklandı. Beşiktaş, kulübün resmi patentli ürünlerini de Almanya'ya götürerek geçici bir pazar kurdu. Burada formadan eşofmana, kravattan, yatak takımına, rozetten, farklı spor malzemelerine kadar tüm ürünler, stat çevresinde kurulacak standlarda satışa sunulacak. Beşiktaş Almanya'daki bu maçtan toplam 2.5 milyon euro dolayında bir gelir elde etmeyi hedefliyor. Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu bugün saat 13.30'da bir basın toplantısı düzenleyecek. Siyah-Beyazlılar, saat 21.30'da ise maçın oynanacağı Arena Stadı'nda bir çalışma yapacak. (Spor Servisi)