Bilgili: Terim'den özür diliyorum

Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili, cuma günü yapılan derbi sonrası yaşanan olaylarla ilgili olarak, "Maalesef kendi evimizde tasvip etmediğimiz çok tatsız şeyler olmuştur.

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili, cuma günü yapılan derbi sonrası yaşanan olaylarla ilgili olarak, "Maalesef kendi evimizde tasvip etmediğimiz çok tatsız şeyler olmuştur. Aşağı yukarı hiç kimse üzerine düşen görevi tam olarak yapmamıştır" dedi.
Bilgili, birkaç gündür kamuoyunda tartışılan konulara bir açıklama getirmek istediğini belirterek, "Beşiktaş'ın 100 yıllık tarihinde Galatasaray'la 309 maç yapmışız. Ben bunu az görüyorum önümüzdeki 100 yıl içinde 2-3 kat daha maç yapacağız. Maalesef cuma günü kendi evimizde tasvip etmediğimiz çok tatsız şeyler olmuştur. Aşağı yukarı hiç kimse üzerine düşen görevi yapmamıştır. Bu cuma, hepimiz için çok çirkin ve tatsız geçmiştir" dedi.
'Onunla gurur duyduk'
Bilgili, Beşiktaşlı taraftarların büyük tepki gösterdiği Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, Türkiye'nin yetiştirmiş olduğu en değerli hocalardan biri olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Avrupa'daki başarılarıyla bir Türk olarak hepimiz gurur duyduk. Hepimizin hayal ettiği başarı rüyasını gerçekleştirmiş bir insandır. Beşiktaş camiasına da yakın olmuştur. Böyle bir insanı bu kadar kin ve nefretle karşılamayı şiddetle kınıyorum. Yapanların da yanlış içinde olduklarını düşünüyorum. Öncelikle Beşiktaş Kulübü Başkanı olarak Fatih Terim'den özür diliyorum." (Spor Servisi)