Bilic: Almamız gereken sonucu aldık

Bilic: Almamız gereken sonucu aldık
Bilic: Almamız gereken sonucu aldık
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Ziraat Türkiye Kupası'nda 3-1 kazandıkları Sarıyer maçında kendilerine yarayan sonuca ulaştıklarını söyledi.

İSTANBUL - Slaven Bilic, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında, rakipleri karşısında yeteri kadar iyi performans sergilediklerini anlatarak, "Yapmamız gerekeni yaptık. Her antrenmanda veya maçta, futbolcuları motive etmeye çalışıyoruz. Yüzde yüz oynayıp, rakip kim olursa olsun ellerinden geleni yapmalarını söylüyoruz. Ancak bu tip atmosferlerde, onları motive etmek zor oluyor. Boş statta, alt ligdeki bir rakibe karşı oynadık, işimizi yaptık. 3 gol attık, daha fazlasını yapabilirdik. Herhangi bir sakatlık veya terslik yaşamadan, almamız gereken sonucu aldık" diye konuştu.

Yeni transferleri değerlendiren Hırvat çalıştırıcı, antrenör ekibi açısından ilginç bir maçı geride bıraktıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:
"Tolgay, iyi performans gösterdi. Sadece attığı golden dolayı değil, bununla birlikte genel performansı iyiydi. Sorumluluk aldı, pas oyunun içindeydi, özgüveni yerindeydi ve ayakta kaldı. Performansı, mutluluk verici. Milosevic ve Opare de iyi performans gösterdi. Zamana ihtiyaçları var. Bu iki oyuncu, uzun zamandır bu tür maç ritminden uzaktı. Katkı yapacaklarına inanıyorum."

"KADRO DERİNLİĞİNİ GELİŞTİRMEMİZ GEREKİYORDU"

Yeni transferlerin görev tanımlarıyla ilgili bilgi veren Bilic, kadro derinliğini geliştirmeleri gerektiğini ve bunu da yerine getirdiklerini ifade etti.

Slaven Bilic, kadroya dahil olan üç oyuncuyla ilgili şunları söyledi:
"Opare, bence savunma yönü kuvvetli bir oyuncu. Sadece bu maçı baz alarak yorum yapmak zor. Onun çok maçını izledik. Savunma yönü güçlü ve çabuk oyuncu. Ana pozisyonu sağ bek olan Serdar Kurtuluş vardı. İyi performans gösteriyordu ama Serdar'ı kullanamadığımız zamanlarda, Necip ve İsmail'i buraya kaydırıyorduk. Sivok'un sakatlığı var. Ersan, Hutchinson ve Franco'yu stoperde kullanıyoruz. Milosevic de genç ve parlak bir oyuncu. Tolgay, tipik 6 numara ya da 10 numara değil. Belki 8 numara özelliklerine sahip. İki oyun sahasında oynayabilen bir oyuncu."

Sarıyer karşısında gol atan genç Furkan Yaman'ı da değerlendiren Hırvat teknik adam, "Furkan da genç ve yetenekli bir oyuncu. Forvet oyuncusu için gol atmak önemli, hele genç oyuncu için bu daha önemli. Kiralık olarak gönderebileceğimiz, düzenli olarak oynayabileceği kulüp arıyoruz. Gidip orada oynayıp geri dönecek" şeklinde konuştu. (AA)