Bilic geri adım attı!

Bilic geri adım attı!
Bilic geri adım attı!
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, oyuncuların Olimpiyat Stadı isyanı sonrası teslim bayrağını çekti: Orası artık bizim evimiz değil.

UEFA Avrupa Ligi’ndeki Asteras Tripolis maçı öncesi basın toplantısı düzenleyen Slaven Bilic, Olimpiyat Stadı’yla ilgili soruya, "Bu stadı bir işkence, zulüm haline getirmenin bir gereği yok. Burası bizim evimiz. Biz Beşiktaşız. Büyük bir kulübü temsil ediyoruz. Hangi statta oynarsak oynayalım en iyisini vermeliyiz” yanıtını vermişti. Hırvat teknik adam, sezon başında da yönetimle yaptığı görüşmede, İstanbul dışı alternatiflere karşı çıkmış, Olimpiyat Stadı’nda devam etmekten yana olduğunu belirtmişti.

Gekas: Ben değil, Beşiktaş üzülmüştür


YÖNETİMLE KONUŞTU

Boş tribünlere kötü zemin, kötü zemine topu ayakta tutmayı bile zorlaştıran rüzgar faktörü eklendi. Şartlar giderek kötüleşirken Asteras ve Eskişehir maçlarında da 2’şer puan kaybedildi. Oyuncuların isyanı daha yüksek sesle dile getirmeye başlaması, Bilic’in de geri adım atmasına yol açtı.

Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre; Hırvat hoca, önceki gün futbol şube başkanı Ahmet Nur Çebi ve A takım sorumlusu Mete Vardar ile yaptığı toplantıda, “Eskiden ben de Olimpiyat Stadı’nda devam etmekten yana olduğumu söylüyordum. Ancak ruhumuzu kaybettik. Maalesef artık orası bizim evimiz değil. Çok zorlanmaya başladık. Tüm şartlar aleyhimize. Bir an önce çözüm bulmaya mecburuz” ifadelerini kullandı.

" ANKARA DAHA YAKIN!"

Artık Olimpiyat Stadı’nda oynamak istemeyen Beşiktaşlı oyuncular, teknik direktör Slaven Bilic’e dert yandı. Başta şehir dışı alternatifine sıcak bakmayan Hırvat hocanın önüne farklı bir hesap koyan oyuncular, “Ümraniye Tesisleri’nden Olimpiyat Stadı’na eskort eşliğinde 1.5-2 saatte gidiyoruz. Emin olun Ankara’ya gitmek daha kolay. Tesislerden Sabiha Gökçen Havaalanı’na 20 dakikada gidiyoruz. Ankara’ya uçuş da 40 dakika. Yani Ankara bize daha yakın! 1 gün önceden oraya gider, kampa gireriz. En azından hem taraftarımızı arkamıza alıp daha güçlü oluruz hem de kulüp tribün gelirlerini artırarak kar eder” ifadelerini kullandı. Bilic’in de “Yönetimle konuştum. En kısa sürede bir çözüm bulacaklar” cevabını verdiği öğrenildi.

Tottenham-Beşiktaş maçına Alman hakem