Bilic: Kendimizi atacak değiliz!

Bilic: Kendimizi atacak değiliz!
Bilic: Kendimizi atacak değiliz!
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, UEFA Avrupa Ligi'nde yarın oynanacak Tottenham maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Hırvat teknik adam, sakatlıklar ve maç fikstürü hakkındaki sorusuna bu yanıt verdi.

Tottenham maçı öncesi açıklamalarda bulunan Slaven Bilic, sakatların kendilerini zorlayacağını ancak bu konuda yapacakları bir şey olmadığını belirterek, "Sorunlar var diye bazılarımız birinci bazılarımız da ikinci köprüye gidip kendimizi mi atalım?" dedi.

Ersan Gülüm: Hiç şüphem yok


"HEDEFİMİZ GRUP LİDERLİĞİ"

"Tottenham maçını kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Gruptan çıkmayı garantilemiş iki takımın maçı olmasına rağmen zor maç. Haftasonu zor bir deplasmana gideceğiz. Sakatlarımız var ve dikkatli olmamız lazım. En iyi antrenman her zaman maçtır. Bizim amacımız grubu lider bitirmek. 'Olumsuz bir atmosfer' diyemeyiz. Ancak Konya'daki gibi bir maç olmayacağı kesin. Ama rakibimiz Tottenham. Bu bir motivasyon oluşturacaktır."

"TRABZONSPOR BİZDEN BİR GÜN SONRA OYNUYOR"

"Lig maçımızı neden Pazartesi değil, Pazar günü oynadığımızı anlayamıyorum. Bu daha önce de başımıza geldi. Antep'te bir çok oyuncumuzdan eksik olacağız. Sorunlar var diye bir kısmımız birinci köprüye, bir kısmımız ikinci köprüye gidip kendimizi atacak değiliz. Oyuncularımızın çok da yorgun olduklarını düşünmüyorum. Maç takvimimiz yoğun ama altından kalkıyoruz. Sarıyer maçı bizim için çok iyi antrenman oldu. O maçın ardından Trabzonspor maçında iyi bir oyun sergiledik. Sonuç olarak rotasyona gitmeyip bazen bu maç trafiğine alışmak yararlı olabilir. Oynadıkça gelişim sağlıyoruz. 90 dakika boyunca planımıza sadık kalmaya çalışıyoruz. Tabii ki iniş çıkışlar olacaktır. Uzun süredir sağlam bir takım gibi oynuyoruz. Bu seviyeyi her maçta yüksek seviyede tutabilmek tek amacımız."

"ELİMİZDE SADEEC CENK VE FURKAN KALDI"

"Trabzonspor maçı öncesi 3 sağlam forvetimiz vardı ancak şimdi Cenk ve Furkan seçeneğimiz var. Furkan genç bir oyuncu. Cenk ise iyi oynadı ve güzel bir gol attı. Mustafa Pektemek'in 3 gündür yanındayım. Uzun sürmeyecek bir dönemde bizimle birlikte olacak. Sakatlanan oyuncular ne kadar erken dönerse bizim için iyi, ama acele etmemeliyiz. Tabii bu acele sakatlıkları uzatabilir, onun için dikkatli olacağız. 24 Ocak'a kadar oynayacağımız çok zorlu maçlarımız var."

Tottenham'a Adebayor'dan kötü haber