Bilic: Pele'ye bile şaşırmam!

Bilic: Pele'ye bile şaşırmam!
Bilic: Pele'ye bile şaşırmam!
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, sabah antrenmanı sonrası basın mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya geldi.

Slaven Bilic, hayatında duymadığı dedikoduları Türkiye 'de 6-7 ayda duyduğunu belirterek, "Pele'nin bile transfer edileceğini yazarlarsa şaşırmayacağım artık" dedi. Hedeflerinin Şampiyonlar Ligi olduğunu ifade eden Hırvat teknik adam, altyapıdan daha çok Necip'lerin çıkması gerektiğini söyledi.

Gökhan Töre operasyon geçirdi


"HER ZAMAN SAKATLIK OLACAK"

"Futbol bu, her zaman sakatlıklar olacak. Çok sakatlık olduğu görüşüne katılmıyorum. Birçok sakatlık, darbeye bağlı sakatlık. Üst düzey takımlarla karşılaştırdığımız zaman sakatlık sayımız çok fazla değil, hatta daha da az diyebilirim."

"ÖNEMLİ OLAN SİSTEM DEĞİL, HÜCUMA NASIL ÇIKTIĞINIZ"

"Mustafa Rize'de çok iyi bir maç çıkardı. İlk 11'de oynadığında farklı bir performans ortaya koyuyor. Yüksek bir performans ortaya koyuyor. İkili forvet oynadığınızda rakip üzerinde bazen daha tehditkar olabiliyorsunuz, bazen de olamıyorsunuz. Önemli olan sistem değil, orta sahadan hücuma kaç oyuncu ile çıkabildiğiniz, ne kadar çok oyuncu ile çıkabildiğiniz."

"ARTIK ŞAŞIRMAYACAĞIM"

"Buraya geleli 6-7 ay oldu. Hayatımda duymadığım kadar dedikodu duydum. Sezon başında Adebayor'u yazdılar. Devre arasında da bir çok futbolcu yazdılar. Ronaldinho'yu getirdiler. Pele'yi bile transfer edeceğimizi yazarlarsa artık şaşırmayacağım."

"SIVOK SEZONU KAPATTI"

"Tomas Sivok bizim kaptanımız. Bugün kendisi ile görüştüm. Son kontrolleri sonucu Sivok'un sezon sonuna kadar oynaması zor. Sezon sonunda tekrar oturup konuşup değerlendireceğiz durumunu."

Beşiktaş'ta ilk yolcu Sivok


"BİR TAKIMDA 5 YIL KALMAK, TEKNİK DİREKTÖRÜN ALACAĞI SONUÇLARA BAĞLI"

"Başkanın benimle ilgili düşünceleri çok güzel. Buraya gerçekten çok isteyerek geldim. Burayı seviyorum ve benimsemiş durumdayım. Burayı çok seviyorum ve ben de uzun zaman kalmak istiyorum. Ama 5 yıl kalmak istemeyi her teknik direktör kolay kolay söyleyemez. Çünkü bu bir teknik direktörün alacağı saha içi sonuçlarına bağlıdır."

"ÖNEMLİ OLAN AVRUPA'DA SÜREKLİ OLAN BİR TAKIM OLMAK"

"Burada en önemli amaç, takımın sürekli gelişmesini sağlamak. Şu ana kadar takımın geldiği seviyeden memnunum, ama bunu daha ileri taşıyabiliriz. Bunun bir sınırı yok. Yeni stadımızla birlikte daha büyük başarılar elde edebiliriz. Avrupa'da sürekli yer alan bir takım olmaktır önemli olan.''

"BEŞİKTAŞ, YENİLMESİ ZOR BİR TAKIM HALİNE GELDİ"

"Başladığımız nokta ile şimdi geldiğimiz nokta arasındaki fark belli oluyor. Beşiktaş olarak yenilmesi zor bir takım haline geldik. İyi pas yapan ve iyi yardımlaşan bir takım haline geldik. Düşünce olarak çok iyi bir seviyeye geldik. Bu değişimleri tamamladığımızda takım olarak çok çok iyi bir seviyeye geleceğiz."

"STAT KONUSU ÇOK ÖNEMLİ"

Türkiye liginde oynayan bir takım için stat çok önemli. Dünkü ziyarette ben de çok heyecanlandım. Orada bulunmak bambaşka bir etki yaratıyor. Stat hızlı bir şekilde ilerliyor. Umarım başkanımızın dediği gibi zamanında biter."

Fernandes'ten iddialara yanıt


"HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLAR LİGİ"

"Kupa kazanmak için 3-5-10 sene bekleyelim demiyorum. Bu sene de kupa kazanmak istiyorum. Benim buraya geliş sebebim ile başkanın hedefleri örtüştüğü için buradayım. Aksi olsaydı burada olmazdım. Bulunduğumuz noktadaki hedefimiz Şampiyonlar Ligi ve bunu başarmak kolay olmayacak. Maç maç gidip hedeflerimize ulaşacağız."

"TAKIMDA DAHA ÇOK NECİP'LER OLMASINI İSTERİM"

"Altyapıda bir çok maçı izledim. İyi bir bilgi akışı var ve bazı futbolcular çok yakın takibimizde. Önümüzdeki sezon takımımızda olabilirler. Ben de isterim ki takımda daha çok Necip'ler olsun. Ama bunun için Necip gibi çok çalışmaları ve istemeleri gerekiyor. Oyuncu tercihimizde ilk sırayı altyapıdan gelen oyuncular alıyor. İkinci sırada Türk oyuncular, daha sonra da yabancı oyuncular geliyor."

"MANUEL BİZİM İÇİN HER ZAMAN ÖNEMLİ"

"Manuel her zaman önemliydi ve şimdi de önemli bizim için. Dizi ile ilgili çok önemli bir sıkıntısı var. Daha önceleri fedakarlıklar yapmıştı bu sorunuyla ilgili. Ama şimdi tedavisini yoğun bir şekilde sürdürüyor. Umarım sakatlığını en kısa sürede atlatır ve ligin geri kalanında bizimle birlikte olur. Ondan sonraki süreçte ne olacağını bekleyip göreceğiz." Ali DANAŞ (DHA)

Vodafone Arena için 30 Ağustos tarihi