Bilic: Sorumluluk benim

Bilic: Sorumluluk benim
Bilic: Sorumluluk benim
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, siyah-beyazlı takımı takip eden basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Geçtiğimiz sezonun değerlendirmesini yapan Slaven Bilic, yeni sezon hedefleri ve transfer çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

Tolga: Fenerbahçeli futbolcular gibi...


"DIEGO İÇİN BAŞKANIMIZ VE YÖNETİCİLERİMİZ ÇOK GAYRET GÖSTERDİ O BAŞKA BİR SEÇENEK KULLANDI"

Beşiktaş 'ın transfer listesinde olan ve görüşülen Diego Ribas'ın Fenerbahçe'ye transferini değerlendiren Hırvat teknik direktör, "Diego çok iyi bir oyuncu. Kendisi listemizdeydi. Başkanımız ve sorumlu yöneticimiz bu transfer için çok büyük gayret gösterdiler. Burada anlatamayacağım başka şeyler de oldu ve oyuncu başka bir seçenek kullanınca ortaya böyle bir sonuç çıktı" şeklinde konuştu.

"BURAYA BEŞİKTAŞ'I ÜÇÜNCÜ YAPMAK İÇİN GELMEDİM"

Takımın teknik direktörü olarak üçüncü olmanın bütün sorumluluğunu üstüne aldığını belirten Bilic, "Bu sezon bir çok faktörler vardı. Bunları bahane olarak değil içinde olduğumuz durumu anlatma açısından söyledim. Beşiktaş ligi şampiyon veya ikinci sırada bitiremiyorsa bunu sorumlusu hocadır. Buraya Beşiktaş'ı üçüncü yapmak için gelmedim. Birilerinin ya da bir şeylerin arkasına sığınmam. Sorumluluk benim" dedi.

"SIMEONE VE KLOOP'UN YAPTIKLARINI YAPMAK İSTİYORUM"

Başarı için sürekliliğin altını çizen Hırvat çalıştırıcı, "Buraya başarılı olmak için geldim. Simeone ve Kloop uzun süreler çalışarak bu başarıları yakaladılar. Ben de Simeone ve Kloop'un yaptıklarını yapmak istiyorum. Ancak devamlılığı yakalamak başarıyı getirir. Gelişim ve devamlılığı mutlaka sağlamak gerekir. Beşiktaş'ın son 10 senesine baktığımızda 11-12 hoca ile çalışılmış. Burada başarılı olmak istiyorum. Bu başarıyı taraftarımızla yönetimimizle kamuoyu ile paylaşmak istiyorum" diye konuştu.

Beşiktaş'ta ilk ayrılık! Twitter'dan açıkladı


"ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE KALMAMIZ İÇİN OYUNCU ALMAMIZ LAZIM"

Transfer çalışmalarına değinen Bilic, "Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmamız için oyuncu almamız lazım. Transferlerin kampa yetişmesini isterim ama bu tabii ki paraya bağlı. Yabancı kontenjanını tamamlamak düşüncesindeyiz ama sırf kontenjanı dolduralım diye oyuncu da almak doğru olmaz. Yeni sezon planlaması ve transfer süreleri için Fenerbahçe ve Galatasaray Avrupa kupaları ve lig başlama tarihi bakımından bizden daha avantajlı. Biz Temmuz sonunda ilk maçımızı oynayacağız. Süremiz daha az" ifadelerini kullandı.

"İBRAHİM TORAMAN VE SEZER ÖZTÜRK'ÜN CEZALARI BİTTİ"

İbrahim Toraman ve Sezer Öztürk'ün cezalarının sezon bitimiyle sona erdiğini belirten tecrübeli teknik adam, "Karıştıkları olay çok büyüktü. Verdiğimiz cezalar ile ilgili çok farklı görüşler olsa da bana göre hak ettikleri bir cezaydı. Şimdi biz bu futbolcuların oyuncu kaliteleri ile bize bir şey katıp katmayacaklarına bakacağız. Benim kriterim takıma katkılarının olup olmayacağıdır. Artık sadece bu konuyu değerlendireceğiz" dedi.

İbrahim Toraman sevgilisini dövdü!


"GECE HAYATI OLAYLARININ YAŞANMAYACAĞININ GARANTİSİNİ VERİYORUM"

Futbolcuların gece hayatı ve karıştıkları olayların Beşiktaş futbolcularına yakışmasa da kamuoyunda abartılıp ters algı yaratılarak çok büyütüldüğünü savunan Hırvat çalıştırıcı, "Kulüp disiplin talimatı zaten son derece ağır. Bütün bu yaşananlara rağmen sorumluluğu üstüme alıyorum Gelecek sezon bu tarz olaylar kesinlikle yaşanmayacak" ifadelerini kullandı.

"OYUN ALANINDA SON 20 METREDE YAPMAMIZ GEREKENLERDE EKSİKLİĞİMİZ VAR"

Bilic, Beşiktaş'ın sahadaki en büyük sorununun oyun alanının son 20 metresinde yapmaları gerekenleri yapamamak olduğunu dile getirerek, "Geçen sezon 49 gol yiyen takım, bu sezon Galatasaray'dan sonra ligin en az gol yiyen takım oldu. Bunu yaparken sürekli savunma yapmadık. Sezon boyu oyun kontrolü çoğu zaman bizdeydi. Sadece oyun alanında son 20 metrede yapabileceğimiz şeylerde eksiklik vardı. Önümüzdeki sezon bunu mutlaka aşacağız" dedi. ALİ DANAŞ (DHA)

Beşiktaş'a üçüncülük darbesi