Bilic: Tek eksiğimiz goldü

Bilic: Tek eksiğimiz goldü
Bilic: Tek eksiğimiz goldü
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Tottenham Hotspur karşısında herkesi fazlasıyla mutlu eden bir performans ortaya koyduklarını söyledi.

LONDRA - Karşılaşmadan sonra basın toplantısı düzenleyen Laven Bilic, White Hart Lane Stadı'na hiçbir takımın favori olarak gelemeyeceğini ifade ederek, şunları söyledi:
"Buna Manchester United da dahil biz de dahiliz. Öyle bir performans ortaya koyduk ki sonuçtan memnun olmamız mümkün değil. Tek eksiğimiz var golü bulamadık. Bu akşam bu maçı izleyen herkesi fazlasıyla mutlu ettik. Soyunma odasına 1-0 geride gitmek çok can sıkıcıydı. Oyuncularıma başlarını öne eğmemelerini ve pas yapmaya devam etmelerini söyledim."

Deneyimli teknik adam, dünyanın en iyi liglerinden Premier Lig'de şampiyonluğa olmasa bile her yıl ilk 4'te yer almaya oynayan bir takıma karşı mücadele ettiklerini ve her anlamda gurur duyulacak bir futbol ortaya koyduklarını kaydetti.

Bilic, Tottenham Hotspur kalecisi Lloris'in performansıyla ilgili bir soruya, "Onu değerlendirmek için bugünkü maçı beklemeye gerek yoktu. Harika bir kaleci. Tottenham'a geldiğinde şüpheler vardı. İngiliz basını böyle şeyler yapmayı sever. Dünyanın en iyi kalecilerinden biri" yanıtını verdi.

Hırvat hoca, Premier Lig'de bir takımı çalıştırıp çalıştırmak istemediği yönündeki bir soru üzerine, Hırvatistan'ın İngiltere'yi yenmesinden bu yana benzer sorularla sık sık karşılaştığını ancak Beşiktaş 'ta çok mutlu olduğunu ve böyle oynamaya devam ettiği sürece takımda kalmak istediğini belirtti.

"ZZEMİN GÜZEL OLUNCA NELER YAPABİLECEĞİMİZİ GÖSTERDİK"

Slaven Bilic, White Hart Lane Stadı'nın zeminiyle ilgili soru üzerine, şunları ifade etti:
"İç saha maçlarımızı oynadığımız stat çok büyük. Oraya gelen 5 bin taraftarla futbol atmosferi yaratamıyorsunuz. Zemin zaten oynanamaz halde. Buradaki performansı orada yapamıyorsunuz. Dış sahada iki de iki yaptık. Büyük takımların hikayelerine baktığınızda iç sahalarda yakaladıkları büyük seriler ve başarılar görürsünüz. Biz evsiz bir şekilde oynuyoruz. Oyuncularım dün akşam bu statta yaptıkları antrenmanda çocuk gibiydiler. Zemin onlara büyük bir keyif verdi. Zemin böyle olduğunda neler yapabileceğimizi gösterdik. Londra'daki taraftar sayısı İstanbul 'dan daha fazlaydı. Biz taraftarlarımızdan şampiyonluk yolunda daha fazla destek bekliyoruz."

POCHETTINO: LLOORIS VE KANE GÜZEL OYNADI

Tottenham Hotspur Menajeri Mauricio Pochettino ise son dakikalarda yedikleri golle berabere kaldıkları için hayal kırıklığına uğradıklarını söyledi.

Penaltının talihsiz bir hareket sonucu oluştuğunu ve bunu kabul etmenin zor olduğunu belirten Arjantinli teknik adam, kaleci Lloris'in güzel kurtarışlara imza attığını kaydetti. Futbolda her zaman hata yapılabileceğini dile getiren Pochettino, takımının tek golünü atan Kane'in performansını beğendiğini sözlerine ekledi. (AA)